LAJMI I FUNDIT:

Fabrizio Romano e quan të kryer transferimin e Xhakës te Leverkuseni

Fabrizio Romano e quan të kryer transferimin e Xhakës te Leverkuseni

Granit Xhaka bëhet e ditur se do të largohet nga Arsenali në fund të këtij sezoni.

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane ka arritur marrëveshje me Bayer Leverkusenin, raporton Fabrizio Romano.


“Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në fund të sezonit”, raporton eksperti i transferimeve.

Revolucion te Arsenali: 10 lojtarë do të shiten në verë, në mesin e tyre edhe Xhaka
Lexo po ashtu Revolucion te Arsenali: 10 lojtarë do të shiten në verë, në mesin e tyre edhe Xhaka

“Nuk ka negociata për marrëveshjen e re dhe plan për t’i ndarë rrugët në qershor”.

“Bayer Leverkusen janë në bisedime të avancuara për nënshkrimin e tij – tarifë prej 15 milionë euro. Kushtet personale janë pothuajse të rënë dakord për një marrëveshje katërvjeçare – qershor 2027”, ka shtuar më tej Romano.

Xhaka është i gatshëm që të rikthehet në Gjermani dhe duket se kjo gjë do të ndodhë në korrik. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori