LAJMI I FUNDIT:

Etrit Berisha e nis mirë me SPAL-in, pret penallti në ndeshjen hapëse në Serie B

Etrit Berisha e nis mirë me SPAL-in, pret penallti në ndeshjen hapëse në Serie B

Etrit Berisha i ka prishur debutimin në Serie B, Monzas, klub që drejtohet nga Silvio Berlusconi.

Reklama

Ndeshja u mbyll baras 0-0, ku për pikën e marr për SPAL-in meritë të veçantë kishte portieri shqiptar.

31-vjeçari i lindur në Prishtinë i priti penalltinë danezit të Monzas, Christian Gytkjaer, kur kishin mbetur vetëm tetë minuta nga përfundimi i ndeshjes.

Në stadiumin “Brianteo” të Monzas u zhvillua përgjithësisht një ndeshje e bukur, me vendësit që ishin më të mirë.

Berisha këtë sezon ka gjasa të mbetet në Serie B, por ka ende ditë në mbylljen e afatit kalimtar dhe ndonjë ofertë nga Serie A mund të vije për të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori