Samul Eto’o i ka thënë Mohamed Salahut që të transferohet te Barcelona, në mënyrë që të bëhet lojtari më i mirë në botë.

Sulmuesi i Liverpoolit kishte paraqitje të jashtëzakonshme në sezonin 2018/2019, duke shënuar 27 gola në të gjitha garat, derisa e fituan edhe Ligën e Kampionëve.

‘The Reds’ e mposhtën Tottenham Hotspurin në Wanda Metropolitano më 1 qershor, për t’u shpallur skuadra më e mirë në Evropë, e që 27-vjeçari dha një kontribut të madh për këtë sukses.

Samuel Eto’o (Foto: Dan Istitene/Getty Images/Guliver)

‘Mbreti Egjiptian’ është duke u lidhur me një kalim te Real Madridi, mirëpo Eto’o i ka thënë që të kalojë te Blaugranët nëse dëshiron të bëhet më i miri në botë.

“Nëse ai e ka shansin të luajë në ligën më të mirë në botë, që është ajo e Spanjës, atëherë duhet të kalojë te Barcelona”, ka thënë 38-vjeçari.

Salah vendos të qëndrojë te Liverpool, refuzohen dy oferta të larta nga Real Madrid dhe Juventus Salah vendos të qëndrojë te Liverpool, refuzohen dy oferta të larta nga Real Madrid dhe Juventus

“Barcelona do të ishte skuadra ideale për të. Real Madridi më dha mundësinë që të largohesha nga Afrika, por unë e di se Barcelona do t’i përshtatej më shumë stilit të tij”, ka shtuar më tej ish-sulmuesi i skuadrës katalunase.

Salah ka shënuar progres të madh në vitet e fundit, pasi në vitin 2014 e realizoi transferimin nga Baseli te Chelsea, e që më pas ka luajtur për skuadrat si Fiorentina dhe Roma, për të kaluar dy vite më parë në Anfield Road. /Telegrafi/