LAJMI I FUNDIT:

“Është një katastrofë, njëri nga më të këqijtë”, Modric do të zemërohet me gjyqtarin e caktuar për ndeshjen Chelsea-Real Madrid

“Është një katastrofë, njëri nga më të këqijtë”, Modric  do të zemërohet me gjyqtarin e caktuar për ndeshjen Chelsea-Real Madrid

Daniele Orsato është caktuar nga UEFA për të drejtuar ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Chelsea dhe Real Madrid. Ai është një njohës i vjetër për Los Blancos (shtatë ndeshje, tri fitore dhe katër humbje) dhe në veçanti një kujtim i hidhur për Luka Modric.

Reklama

Mesfushori kroati nuk kafshoi gjuhën pas humbjes në “Lusail Stadium” ndaj Argjentinës në gjysmëfinalen e Kupës së Botës me Orsaton si gjyqtar kryesor i ndeshjes.

Tani pikërisht italiani do ta ndajë drejtësinë në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve dhe kjo nuk do të mirëpritet aspak

“Unë kurrë nuk flas për gjyqtarët, por sot është e pamundur të mos flas. Ai është një nga më të këqijtë që njoh”, ishte ankuar fillimisht Modric.

“Jo vetëm për shkak të lojës së sotme. Ai më ka gjykuar shumë herë dhe unë kurrë nuk e mbaj mend mirë atë. Ai është një katastrofë”.

Ankesa e kroatit erdhi nga origjina e lojës që përfundoi me golin e parë argjentinas.

“Është një moment kyç në lojë. Ai nuk na jep një goditje nga këndi dhe bën thirrje për një penallti, e cila nuk ishte për mua, sepse ai gjuan dhe përplaset me portierin tonë”.

“Nuk mund ta besoj që ai e bëri atë penallti. Kjo ndryshoi lojën”, argumentoi mesfushori kroat.

Tani mbetet të shifet të martën, më 18 prill, kur Real Madridi ndeshet me Chelsean në udhëtim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori