Janë mbyllur 11 javët e parë në edicionin vjeshtor, apo me sistemin tonë, rrethi i parë, pasi zhvillohen tre të tillë.

Fitorja e Prishtinës ndaj Dritës ia ka mundësuar Gjilanit që ta mbyll fazën e parë kampionale në vendin e parë.

Skuadra e Gentjan Mezanit tashmë me 24 pikë kryeson klasifikimin e ndjekur nga Ballkani që triumfoi gjithashtu këtë javë dhe kanë 23 pikë.

Drita mbetet tashmë në vendin e tretë më 21 pikë, ndërsa Prishtina është e katërta me 20 pikë, aq sa ka edhe Llapi që është i pesti.

Vendin e gjashtë apo pjesën e epërme të renditjes e mbyll Feronikeli me 19 pikë.

Drenica dhe Trepça ’89 janë pozita më komode, se sa pjesa e poshtme e renditjes. Drenicasit i kanë 14 pikë, ndërsa Trepça ’89 i ka 13.

Renditjen e mbyllin Ferizaj (9 pikë), Flamurtari (9), Dukagjini (7) dhe Vushtrria (6). /Telegrafi/