0Shares

Këngëtari shqiptar, Ermal Meta, ka folur pas fitores në San Remo.

Kantautori ishte pjesëmarrës në San Remo me Fabrio Moron dhe arriti të triumfojë.

Por, kënga e tyre së pari u tha se do të pezulliohej nga festivali në mesin e akuzave për plagjiaturë.

Sidoqoftë, në një intervistë për emisionin “Wake Up” në Top Channel, Meta tha se kënga e ka pasur refrenin e njëjtë, i realizuar nga i njëjti produksion, por se e gjithë kënga është punuar sërish nga artistët.

(Foto: Getty Images)

Ai shtoi se këto polemika ndihmuan në fitoren e tij në San Remo.

“Disa gazetarë i kërkonin polemikat, donin të bënin shumë polemika. Megjithatë këto, që nuk i quaj domosdoshëmrisht sulme më ndihmuan sepse vëmenja është kthyer kah kënga dhe ata që shikuan San Remon së paku një herë dëgjuan këngën tonë”, tha Ermal Meta.

Ai shtoi se kënga vazhdon të jetë në vendin e parë të klasifikimit në Itali dhe në Maltë, e vazhdon të jetë në top 10 në shumë vende në botë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)