LAJMI I FUNDIT:

Erion Veliaj takohet me familjen e Rita Orës në Londër

Erion Veliaj takohet me familjen e Rita Orës në Londër
Foto: Besnik Ora/Instagram

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë këtyre ditëve ka vizituar Mbretërinë e Bashkuar.

Reklama

E teksa ndodhen në kryeqytetin britanik, Veliaj nuk ka hezituar që të takojë nga afër edhe shumë njerëz nga komuniteti shqiptar atje.

Të shtunën ai ka vizituar lokalin e babait të këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, Besnik Sahatçiut.

Foto: Besnik Ora/Instagram

Ky i fundit ka publikuar në llogarinë e tij zyrtare në Instagram disa fotografi të familjes të realizuara bashkë me kryetarin e Tiranës.

Pjesë e mbrëmjes në lokalin e familjes Ora kanë qenë edhe nëna e Ritës, Vera Sahatçiu dhe motra e këngëtares, Elena Ora.

Foto: Besnik Ora/Instagram

“Gjithmonë kënaqësi të të shoh ty Z. Veliaj, kryetari i Tiranës, Shqipëri. Faleminderit për vizitën e komunitetit tonë në Londër”, ka shkruar Besnik Sahatçiu – Ora në Instagram.

Veliaj përndryshe është takuar edhe më parë me familjen e Rita Orës, kur ajo ishte për herë të fundit në Tiranë për një koncert në qershorin e vitit 2018.

Rita Ora në Tiranë, qershor 2018 (Foto: Arkiv)

Aso kohe, i pari i Tiranës i kishte dhuruar Ritës në shenjë mirënjohje “Çelësin e Qytetit”. /Telegrafi/

Rita Ora në Tiranë, qershor 2018 (Foto: Arkiv)

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Kalo në kategori