0Shares

Luis Enrique ka folur fjalët më të mira për mesfushorin e tij, Andre Gomes.

Mesfushori portugez u transferua në verë nga Valencia për një shifër prej rreth 50 milionë eurove.

Por, paraqitjet e tij në fillin lënë shumë për të dëshiruar dhe për këtë është kritikuar shumë futbollisti dhe klubi.

Pique dhe Umtiti përgjigjen rreth formacionit të ri Pique dhe Umtiti përgjigjen rreth formacionit të ri

Megjithatë, me kalimin e kohës Gomes ka arritur të përshtatet me skuadrën e re dhe lojën e Barcelonës, duke bërë edhe paraqitje të mira.

Paraqitjet e tij i të mira kanë bërë që Gomes të arrij edhe te goli që e shënoi ndaj ish-skuadrës së tij, Valencias, ku ka marr edhe përgëzimin e trajnerit të tij, Enrique.

“Gomes? Goli i tij ma bëri interesant natën, unë i përgëzoj tifozët që e duartrokitën atë pas përfundimit të ndeshjes”, ka thënë fillimisht Enrique.

Pas 3,187 ditëve të kaluara dhe 511 ndeshjeve të zhvilluara, mesfusha e Barcelonës pa asnjë 'nxënës' të La Masias (Foto) Pas 3,187 ditëve të kaluara dhe 511 ndeshjeve të zhvilluara, mesfusha e Barcelonës pa asnjë 'nxënës' të La Masias (Foto)

“Andre do të jetë shumë i vlefshëm për Barcelonën në vitet e ardhshme, ju do të shihni këtë”, përcjell Telegrafi.

“Ai ka personalitet, fizik dhe cilësi unike për një lojtar me karakteristikat e tij”, përfundoi trajneri spanjoll. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)