0Shares

Mbrojtësit e Barcelonës, Gerard Pique dhe Samuel Umtiti kanë pranuar se formacion i ri 3-4-3 i lë lojtarët e tyre të pambrojtur në pjesën e pasme.

Trajneri Luis Enrique ka bërë të kaluar në një banesë prapa tre pas 4-0 humbjes së ekipit të tij në Paris, por 2-1 humbjen e javës së kaluar në Deportivo ndjekur nga një 4-2 të fitojë mbi 10-njeri i këndshëm, por me të meta Valencia ka çuar në pyetje duke u kërkuar .

“Ato janë rreziqet që ne kemi marrë”, u përgjigj fillimisht Pique kur u pyet pas ndeshjes nëse formacioni i lë ata të ekspozuar në mbrojtje.

Pique i kundërpërgjigjet Ramosit: Ishte përmbysje historike Pique i kundërpërgjigjet Ramosit: Ishte përmbysje historike

“Ne jemi një ekip sulmues, neve na pëlqen të sulmojmë, por që kjo ka edhe pasoja”, përcjell Telegrafi.

“Pra, në pjesën e pasme ne vuajmë më shumë, sepse ka më shumë hapësirë ​​prapa nesh dhe në këtë moment ne duhet të jemi përshtatur me të”.

“Për të qenë një mbrojtës te Barca, vjen me një përgjegjësi të veçantë dhe ato janë rreziqet që ju keni për të marrë”, përfundoi spanjolli.

Harrojeni MSN-në: Ky është lojtari vendimtar i Barçës, kur ai starton kataluniasit gjithmonë fitojnë Harrojeni MSN-në: Ky është lojtari vendimtar i Barçës, kur ai starton kataluniasit gjithmonë fitojnë

Ndërsa, në anën tjetër mbrojtësi francez, Umtiti ka rënë dakord rreth formacionin të ri.

“Me 3-4-3 ne jemi të ekspozuar në mbrojtje, si mbrojtës, ne duhet për të balancuar pozicionimin tonë dhe lëvizjet tona mirë”.

“Pas humbjes nga Deportivo ne kishim nevojë për të fituar dhe tani pas pushimit ndërkombëtar vijnë ndeshjet që ne të gjithë duhet të shikojmë përpara për të konkurruar”, përfundoi francezi. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)