LAJMI I FUNDIT:

Enis Ujkani sjell spektaklin e ri “Gladiator” me premi 6500 euro

Enis Ujkani sjell spektaklin e ri “Gladiator” me premi 6500 euro

Enis Ujkani që publiku e njeh nga spektakli “Super Sfida” tani ka vendosur të sjellë një show të ri me emer “Gladiator”, si kategori është njejtë, spektakël garues-argëtues, por si koncept është komplet ndryshe nga “Super Sfida”,

Reklama

Në këtë spektakël ekipi përbehet nga pesë persona dhe nuk do të garojnë kundër një ekipi tjetër por vetë si ekip do të garojnë për të fituar çmimin prej 6500 eurosh.

“Super Sfida” deri me tani mbanë rekordin e shikueshmerisë që ka arritur deri në 73 për qind dhe deri më tani mbetet emisioni më i shikuar, por Ujkani me “Gladiator” synon që të arrijë këtë shikueshmeri por ndoshta edhe ta kalojë.

“Gladiator” do t’i argëtojë të gjithë shikuesit para ekranit. Ky format iu drejtohet të gjitha kategorive të shikuesve nga fëmijë deri te të moshuarit. Realizimi i këtij spektakli do të bëhet në tri studio në një hapsirë prej 6000 metrash katrorë, dhe si koncept është shumë interesant, ku shumica e garave do të bëhen që të duken të ngjashme me garat e vjetra të gladiatoreve të kohës së lashtë por pak në versionin modern.

Mysafirët të kësaj gare do të jenë ftyra publike, dhe të gjtiha garat janë të konceptuara që mysafirët të argëtohen duke luajtur, të shijojnë momente të mira, dhe të ju mbetet një kujtim i veçant i mirë nga kjo garë, në disa gara do të ndihen taman si gladiatorë duke i veshur kostumet origjinale të gladiatoreve, duke garuar në gara me kuaj dhe karroca të versionit të filmit “Gladiator”. Asnjë garë nuk është e rendë apo e vështirë që mysafirët të mos kenë mundësi të garojnë apo të rrezikohen fizikisht, qëllimi i garës nuk është që të tregohet forca por të argëtohen mysafiret dhe shikuesit, për të fituara garat rëndesi ka sa ekipi do të organizohet mirë në mes veti, dhe si do ta gjejnë secili mënyren se si të garojnë, do të ketë kujdes shumë të madhë që mysafiret të ndihen shumë komod në këtë show dhe vërtet të dëshirojnë përseri të vijnë në këtë show dhe gjithësesi që edhe mysafirët të përfitojnë një dashuri më të madhe te publiku. Në “Gladiator” secili tregon karakterin e vetë emocionin, vullnetin, dëshiren, gëzimin, hidhërimin që krijojnë garat e Gladiatorit.

Gjithashtu për mysafirët e garës është një dhuratë në vlerë prej 6.500 euro që mund të i fitojnë si ekip brenda 10 lojërave, natyrisht që në çdo garë botërore nuk është e thjeshtë të fitohet premia por gjithmonë është e arritshme, dhe nëse nuk e fitojnë preminë, është e thjeshtë të fitohen nje vlerë tjetër si: 500, 1000 apo 3000 euro – dhuratën e fituar mund ta mbajnë për vete ose ta dhurojnë për bamirësi si të dëshirojnë vetë.

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Dua Lipa shfaqet elegante dhe provokuese në kostumin e kaltër dhe metalik të

Dua Lipa shfaqet elegante dhe provokuese në kostumin e kaltër dhe metalik të "Versace"

Magazina
Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Magazina
Rita Ora shihet me shumë stil në Sydneu e shoqëruar nga motra e saj, Elena

Rita Ora shihet me shumë stil në Sydneu e shoqëruar nga motra e saj, Elena

Magazina
Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Magazina
Kush është Noor Alfallah, me të cilën Al Pacino do të ketë fëmijë

Kush është Noor Alfallah, me të cilën Al Pacino do të ketë fëmijë

Magazina
Kalo në kategori