LAJMI I FUNDIT:

Endrick nuk duket aq bindës sa ishte, por Real Madridi ka besim në planin e tij

Endrick nuk duket aq bindës sa ishte, por Real Madridi ka besim në planin e tij

Plani i vazhdimësisë së Real Madridit për pozicionin e tyre të sulmuesit u parashtrua mjeshtërisht pothuajse një vit më parë kur ata përfunduan nënshkrimin e 16-vjeçarit Endrick nga Palmeiras.

Çfarë ka ndryshuar që atëherë? Karim Benzema u largua nga klubi, disi papritur, në fillim të verës.


Ndjehet sikur Real Madridi po llogariste të merrte një vit më shumë prej tij ndërsa Endrick zhvillohej si lojtar.

'Jam i trishtuar', Endrick thyen heshtjen pas problemeve te Palmeiras
Lexo po ashtu 'Jam i trishtuar', Endrick thyen heshtjen pas problemeve te Palmeiras

Së dyti, i riu nuk ka pasur sezonin më të mirë në Brazil dhe sigurisht që nuk ka krahasuar përpjekjet e tij nga sezoni i kaluar. Ai ka 8 gola dhe një asistim.

Nuk po bën që dikush të dyshojë në aftësinë e tij, por është një kujtesë se ai ka ende shumë për të mësuar dhe zhvilluar.

Ndryshimi i madh i Real Madridit: Gjashtë vite punë dhe 500 milionë euro në ekipin e së ardhmes
Lexo po ashtu Ndryshimi i madh i Real Madridit: Gjashtë vite punë dhe 500 milionë euro në ekipin e së ardhmes

Megjithatë, Marco Ruiz në gazetën AS raporton se plani mbetet i njëjtë – ta sjellë atë në korrik sa të mbush 18 vjet, për të filluar përshtatjen e tij në Spanjë.

Joselu ka bërë mirë si zëvendësues urgjent i Benzemës dhe ai mund të qëndrojë vitin e ardhshëm dhe të jetë pjesë e rotacionit me të riun. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori