LAJMI I FUNDIT:

‘Jam i trishtuar’, Endrick thyen heshtjen pas problemeve te Palmeiras

‘Jam i trishtuar’, Endrick thyen heshtjen pas problemeve te Palmeiras

Endrick më në fund ka shprehur pakënaqësinë e tij për mungesën e kohës së lojës në Palmeiras nën drejtimin e trajnerit Abel Ferreira pas kualifikimit të tyre në gjysmëfinalen e Copa Libertadores.

Talenti i madh brazilian do të transferohet te Real Madridi në vitin 2024, kur t’i mbush 18 vjet, pasi klubi mbretëror e ka blerë atë për rreth 70 milionë euro.


Megjithatë, Endrick, i cili nuk po luan te klubi brazilian dhe është kthyer në një problem të madh për Real Madridin, pas gjithë atij investimi, ka thyer heshtjen duke folur për herë të parë për mungesën e lojës.

Shqetësime te Real Madridi me atë çfarë po ndodh me Endrick te Palmeiras
Lexo po ashtu Shqetësime te Real Madridi me atë çfarë po ndodh me Endrick te Palmeiras

“Falënderoj Zotin që bëj pjesën time. Nuk kam ankth, nuk jam i inatosur që nuk luaj. Kam pasur një bisedë me Abel. Më qetësoi. Nuk kam ankth nëse luajë apo jo. Ai thotë se e rëndësishme është të punosh”, ka thënë fillimisht Endrick.

“Është në dorën e Zotit, nuk kam kohë të ankohem për jetën, thjesht jam mirënjohës për kohën time në tokë. Po bëj atë që më pëlqen, që është të luaj futboll. Po stërvitem, po kërkoj hapësirën time. Jam pak i trishtuar që nuk po luaj, por duhet ta kontrolloj pak”.

“Thjesht falënderoj Zotin sepse është ai që është me mua çdo ditë, çdo natë. Nëse do të mundja, do t’i kërkoja shtypit të mos flasin, por kjo është ajo që ne lojtarët jetojmë. Jeta jashtë na kryqëzon”.

“Unë do të vazhdoj të stërvitem dhe të luaj. Ju mund të zemëroheni me mua, por unë do të flas për Zotin, do t’ia transmetoj fjalën e tij gjithë botës”, përfundoi adoleshenti brazilian.

Endrickit iu anulua kartoni i kuq në ndeshjen e parë çerekfinale, duke e lejuar atë të luajë në ndeshjen e dytë. Por, ai luajti vetëm 28 minuta ndërsa Palmeiras lajti baras 0-0 kundër Pereira për të kaluar në gjysmëfinale.

Sulmuesi nën pronësi të Real Madridit ka luajtur vetëm pesë nga 29 ndeshjet e fundit të Palmeiras në të gjitha garat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori