MET GALA konsiderohet si një ndër ngjarjet kryesore të modës në botë.

Mbrëmja e cila është edhe bamirëse, ku një biletë kushton hiq më pak se 30 mijë dollarë, njihet edhe parakalimet e yjeve botërore me fustane të ndryshme.

Një prej më të guximshmeve ishte edhe modelja e njohur, Emily Ratajkowski, e cila parakaloi në tapetin e kuq.

Emily Ratajkowski (Foto by Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)

Supermodelja kishte veshur një fustan transparent duke mos lënë vend për imagjinatën duke vënë në pah linjat trupore

Theksojmë se në këtë ngjarje kanë qenë prezente, Dua Lipa dhe Rita Ora, të cilat sërish nuk janë takuar.

Veshjet më të bukura në MET GALA: Nga Dua Lipa e Lady Gaga deri te Kim Kardashian Veshjet më të bukura në MET GALA: Nga Dua Lipa e Lady Gaga deri te Kim Kardashian

Ndryshe, kësaj here për temë e kishte “Camp: Shënime të modës” dhe rezultoi sërish me paraqitje që na çuditën yjet në tepihun e kuq në Muzeun Metropolitan të Arteve në New York. /Telegrafi/

Emily Ratajkowski (Foto by Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)

Emily Ratajkowski (Foto by Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)

Emily Ratajkowski (Foto by Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)

Emily Ratajkowski (Foto by Jamie McCarthy/Getty Images/Guliver)