0Shares

Trajneri i Paris Saint-Germain Unai Emery këmbëngul që gjigantët e Ligue 1 nuk do të tronditen nga thashethemet se Neymar është i vendosur të bashkohet me Real Madridin.

Neymar, 25 vjeç, thuhet se është një objektiv për klubin e madh nga La Liga, pavarësisht se ka ardhur te PSG-ja nga Barcelona vetëm në muajin gusht pas një lëvizje rekord botëror prej 222 milionë eurosh.

Megjithatë, Emery tha se ekipi i tij – i cili përballet me Real Madridin në 1/16-tën të fundit të Ligës së Kampionëve – nuk do të shpërqendrohet nga thashethemet rreth Neymarit.

Reali ofron Ronaldon dhe 200 milionë euro për Neymarin Reali ofron Ronaldon dhe 200 milionë euro për Neymarin

“Grupi është i fortë me një mentalitet të madh. Ata ishin të fortë kur erdhën në të dy ndeshjet në Kupën e Francës dhe Kupën e Ligës, dhe ata mbeten kështu në përgatitjen e tyre për ndeshjen kundër Real Madrid”, tha fillimisht Emery në konferencë për shtyp.

“Lojtarët janë të zgjuar dhe klubi ka fituar përvojë. Unë gjithashtu kam përvojë dhe e di që njerëzit nga jashtë mund të na pengojnë … disa njerëz që mund të kenë ndonjë interes për ta bërë këtë”.

Unai Emery analizon Realin, madrilenët janë favoritë në ndeshjen e parë Unai Emery analizon Realin, madrilenët janë favoritë në ndeshjen e parë

“Për shembull, nëse lexoni sot gazetën e parë sportive në Spanjë, ballina e tyre është se Neymar do të shkojë te Real Madrid. Këto gjëra nuk na tronditin”.

“Ne e dimë se këto vijnë nga jashtë dhe e dimë se kush do të na destabilizojë, por ne jemi të fortë dhe nuk ka rëndësi çka është thënë jashtë apo çfarë ndodh brenda”.

“Ne po e mbrojmë veten mirë. Është e vërtetë se disa gjëra të vogla ndodhën pas pushimeve, por është vetëm 10 për qind [e klubit]”.

Cili do të ishte çmimi i lojtarëve më të shtrenjtë në histori nëse do të paguheshin me Bitcoin (Foto) Cili do të ishte çmimi i lojtarëve më të shtrenjtë në histori nëse do të paguheshin me Bitcoin (Foto)

“Do të kthehemi së shpejti në normalitet”, përfundoi trajneri spanjoll.

Ndryshe, Neymar ka bërë një fillim mbresëlënës në karrierën e tij të PSG, duke shënuar 20 gola në 22 paraqitje në të gjitha garat, ndërsa PSG është nëntë pikë para ndjekësit të parë në krye të Ligue 1. /Telegrafi/  

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)