LAJMI I FUNDIT:

Embiid me paraqitje fantastike, Philadelphia mposht Indianan

Embiid me paraqitje fantastike, Philadelphia mposht Indianan

Janë zhvilluar katër sfida të reja në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Kur jemi futur në xhirot e fundit para fazës ‘Play-Off’, skuadrat tanimë kanë filluar të mendojnë për fazën finale në NBA.


Gjithsesi Philadelphia 76ers ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme përballë Indiana Pacers me rezultat 133:120.

Joel Embiid ka pasur një paraqitje fantastike në këtë duel me 41 pikë, 20 kërcime e katër asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe James Harden që e mbylli takimin me 22 pikë e 14 asistime, derisa Tobias Harris e Maxey e përfunduan ndeshjen me nga 18 pikë.

Oshae Brissett ishte më efikasi tek skuadra mysafire me 20 pikë, shtatë kërcime e një asistim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori