LAJMI I FUNDIT:

Elvana Gjata zyrtarisht nën hetime nga SPAK

Elvana Gjata zyrtarisht nën hetime nga SPAK
Foto: Elvana Gjata/Instagram

Një zhvillim i ri ka ardhur në vëmendjen e mediave ditën e sotme.

Sipas burimeve të Syri.Net, Prokuroria Speciale Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka njoftuar zyrtarisht se ka nisur hetime për këngëtaren e mirënjohur shqiptare, Elvana Gjata.

Nisma e hetimit vjen pas një serie publikimesh dhe raportimesh që lidhen me mesazhe të sjella nga Franca dhe Belgjika. Këto mesazhe, sipas raporteve, përmbajnë referenca të trafikut të drogës që dyshohet se implikojnë grupe shqiptare në aktivitetet e tyre kriminale.

Dokumentet e publikuara tregojnë të dhëna që kanë shtyrë autoritetet ligjzbatuese të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për të hetuar çdo lidhje të mundshme mes trafikut të drogës dhe figurave publike, përfshirë Elvana Gjatën. Detajet e hetimeve janë ende në fazat fillestare dhe nuk ka asnjë akuzë formale deri në këtë pikë.

Foto: Syri.Net

SPAK ka shprehur angazhimin e plotë për të zbardhur çdo detaj rreth kësaj çështjeje dhe ka premtuar transparencë në procesin hetimor. Hetimet do të bazohen në të dhënat e marra dhe në bashkëpunim me agjencitë ligjzbatuese ndërkombëtare për të përcaktuar nëse ka ndonjë veprimtari të kundërligjshme që ka përfshirë Elvana Gjatën.

Elvana Gjata është një nga emrat më të njohur në skenën muzikore shqiptare dhe ka një bazë të gjerë fansash. Ky zhvillim ka shkaktuar një reagim të gjerë në rrjetet sociale dhe në publikun e gjerë, me shumë që shpresojnë që akuzat të mos jenë të vërteta.

Ky është një rast që rrit ndjeshmërinë e publikut ndaj ndërthurjes së mundshme të kriminalitetit me figura të njohura të shoqërisë. SPAK ka theksuar se do të veprojë pa asnjë paragjykim dhe se hetimet do të udhëhiqen nga parimet e ligjit dhe të drejtësisë. Ndërkohë, Elvana Gjata ende nuk ka dhënë një deklaratë zyrtare në lidhje me këtë çështje. /Telegrafi/

Foto: Elvana Gjata/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë

"Ajo ka rrënjë edhe këtu", mediat në Bosnje shkruajnë për origjinën gjysmë-boshnjake të Dua Lipës nga ana e nënës

Magazina
Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Dikur luante rolin e Sulltaneshës Mahidevran në serialin më të shikuar turk - sa ka ndryshuar aktorja me origjinë shqiptare Nur Fettahoglu?

Magazina
Graciano eliminohet nga Big Brother VIP Albania

Graciano eliminohet nga Big Brother VIP Albania

Magazina
Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Donaldi i reagon publikisht Arbër Hajdarit pas komenteve për vëllanë e tij Romeon në Big Brother VIP Albania

Magazina
E dashura shkon për ta marrë në Big Brother VIP Albania, Albi Nako refuzon të tërhiqet dhe vazhdon garën

E dashura shkon për ta marrë në Big Brother VIP Albania, Albi Nako refuzon të tërhiqet dhe vazhdon garën

Magazina
Ledion Liço humb durimin ndaj banorëve në transmetim direkt: Si nuk keni respekt - jeni si motorë të prishur, po na luani mendsh

Ledion Liço humb durimin ndaj banorëve në transmetim direkt: Si nuk keni respekt - jeni si motorë të prishur, po na luani mendsh

Magazina
Kalo në kategori