Koncertet e artistit Elton John në ‘American Airlines Center’ në Dallas janë shtyrë pasi këngëtari rezultoi pozitiv me COVID-19, thuhet sipas një deklarate të lëashuar nga arena.

Vendi njoftoi se turneu tashmë i vonuar prej kohësh i quajtur “Farewell Yellow Brick Road” nuk do të zhvillohet këtë të martë dhe të mërkurë, shkruan CNN.

“Me keqardhje të madhe datat e turneut të ‘Farewell Yellow Brick Road’ në Dallas, të përcaktuara për të martën, 25 janar dhe të mërkurën, 26 janar, duhet të shtyhen për shkak se Eltoni së fundmi doli pozitiv me virusin COVID-19.

Foto: Elton John/Instagram

Për fat të mirë, Eltoni është plotësisht i vaksinuar dhe i përforcuar, dhe po përjeton vetëm simptoma të lehta. Fansat duhet të mbajnë biletat e tyre pasi do të nderohen në datat e riplanifikuara që do të shpallen së shpejti. Eltoni dhe turneu ‘Farewell Yellow Brick Road’ presin me padurim të kthehen në skenë së shpejti”, shkroi arena në një deklaratë.

Reklama
Reklama

Këngëtari sapo ishte kthyer me organizimin e koncerteve live pas një pauze gati dy vjeçare për shkak të pandemisë. Turneu u vonua gjithashtu vitin e kaluar pasi ai iu nënshtrua një operacioni në kofshë.

Foto: Elton John/Instagram

John kishte shpallur datat e turneut në qershor të vitit 2021, duke thënë në atë kohë: “Shfaqjet që unë shpall sot do të jenë datat e fundit të turneut tim ndonjëherë në Amerikën e Veriut dhe Evropë. Unë do të dalë në mënyrën më të madhe të mundshme, duke performuar më të mirën time, me produksionin më spektakolar që kam pasur ndonjëherë, duke luajtur në vende që kanë pasur aq rëndësi për mua gjatë gjithë karrierës sime”.

Reklama

Nuk është ende e qartë nëse turneu, i planifikuar që në datat e radhës të mbahet në Little Rock, Arkansas dhe Oklahoma City të shtunën dhe të dielën, do të vazhdojë apo do të shtyhet. /Telegrafi/

Reklama

Foto: Elton John/Instagram