Nata finale e festivalit “Kënga Magjike” po vazhdon të dhurojë shumë çmime, teksa edhe artistët finalistë po ngjiten të gjithë dalë nga dalë në skenë.

Artistja nga Kosova, Eliza Hoxha ka përfunduar performancën e saj, teksa është nderuar me një nga çmimet më të mira të festivalit.

Të gjitha lajmet nga Kënga Magjike Të gjitha lajmet nga Kënga Magjike

Dje (e premte) gjersa po mbahej nata e dytë, produksioni në përbërje nga: Ardit Gjebrea (autor dhe prezantues), Aldon Lipe (regjisor) dhe Dalina Buzi (skenariste), kanë votuar unanimisht për çmimin e produksionit, teksa emrin e tyre të preferuar e kanë futur në një zarf.

Sonte gjatë finales, producenti i festivalit Ardit Gjebrea ka hapur zarfin duke zbuluar edhe fituesin, e që në fakt ishte Eliza Hoxha.

Emri i artistets Eliza Hoxha në zarfin e produksionit.

Emri i artistets Eliza Hoxha në zarfin e produksionit.

“Vendi im” titullohet kënga, të cilën artistja e interpretoi live sonte në Pallatin e Kongreseve. /Telegrafi/