LAJMI I FUNDIT:

Ekspertët e Telegrafit të saktë në parashikime: 46 qëlluan fitoren e Marokut me rezultat të saktë, ndërsa mbi 250 atë të Francës

Ekspertët e Telegrafit të saktë në parashikime: 46 qëlluan fitoren e Marokut me rezultat të saktë, ndërsa mbi 250 atë të Francës

Maroku ka mposhtur Portugalinë me rezultat 1-0, ndërsa Franca ka fituar ndaj Anglisë me rezultat 2-1 në çerekfinalet e Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Reklama

Këto ndeshje interesante u parashikuan nga afërisht 2000 ‘Ekspertë’ të lojës “Eksperti” në Telegrafi.com.

Rezultatin 1-0 në fitoren e Marokut e parashikuan vetëm 46 persona, pasi shumica parashikuan fitore e portugezëve.

Foto: Parashikimet e ndeshjes Maroku – Portugalia në lojën “Eksperti” në Telegrafi.com/Prsc

Sa i përket ndeshjes Angli – Francë, nga 1350 veta, rezultati i saktë 2-1 ishte më i parashikuari.

Plot 288 veta kanë qenë të saktë në këtë ndeshje.

Foto: Parashikimet e ndeshjes Angli – Francë në lojën “Eksperti” në Telegrafi.com/Prsc

Kur kanë mbetur edhe katër ndeshje, renditja përfundimtare po bëhet gjithmonë e më interesante, pasi diferenca është shumë e ngushtë.

Janë edhe 24 pikë në lojë, ku katër ndeshjet e fundit, dy gjysmëfinalet, ndeshja për vendin e tretë dhe finalja mund ta bëjnë diferencën.

Foto: Renditja momentale e pjesëmarrësve në lojën e Telegrafi.com, “Eksperti”/Prsc

Shpërblimet:

Çdo ditë kemi tre shpërblime ditore nga Birra Peja dhe Go+, fituesit shpallën në Facebook të Telegrafi Sport dhe në renditjen ditore te Eksperti.

Ndërsa, në fund të Katar 2022, do të mblidhen pikët e të gjitha parashikimeve dhe tre Ekspertët me më së shumti pikë do të përfitojnë njërën prej 3 shpërblimeve kryesore që dhurohen nga Birra Peja dhe GO+, siç janë:

iPhone 14 Pro

TV

Trotinet Elektrik

Nga vendi i katër deri në vendin e 20-të, do të marrin pako Birra Peja ose GO+.


Numërimi i pikëve:

Telegrafi vlerëson çdo parashikim të saktë tuajin me maksimum 6 (gjashtë) pikë. Parashikimi i saktë i rezultatit vlerësohet me 4 pikë, parashikimi i fituesit të ndeshjes vlerësohet me 2 pikë.

Ekspertët që kanë pikë të barabarta, fituesi do të zgjidhet nëpërmjet shortit.

Rregullat e lojës shpërblyese:

Një llogari reale për person

Për të tërhequr shpërblimin, ju duhet një dokument identifikues (ID).

Stafi i Telegrafi.com nuk do të marrë pjesë në lojën shpërblyese dhe transparenca do të jetë maksimale. Luaj dhe fito, kliko këtu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Kalo në kategori