LAJMI I FUNDIT:

Ekipi shqiptar BLINK do të garojnë në turneun e CS:GO – European Pro League

Ekipi shqiptar BLINK do të garojnë në turneun e CS:GO – European Pro League

Pas suksesit të tyre në divizionin e dytë, ekipi BLINK janë ftuar në turneun kryesor të European Pro League.

Në këtë turne do të garojnë 16 skuadra të ndara në katër grupe, për një grup çmimesh prej 20.000 dollarësh.


BLINK janë pjesë e grupit C me skuadra si Prospects, IKLA dhe AGO.

Ndeshjen e parë ekipi BLINK do ta zhvillojë sot (e enjte) ndaj ekipit polak AGO, duke filluar nga ora 12:30.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në formatin ‘Bo3’ dhe do të transmetohet në kanalin zyrtar të European Pro League. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Ndërkombëtare
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori