LAJMI I FUNDIT:

Ekipi shqiptar BLINK ka siguruar finalen në turneun e CS:GO – European Pro League

Ekipi shqiptar BLINK ka siguruar finalen në turneun e CS:GO – European Pro League

BLINK kanë mposhtur ekipin Viperio për të kaluar në finale të turneut European Pro League 2nd Division.

Reklama

Pas një ndeshje shumë interesante në formatin ‘Bo3’, ekipi BLINK arritën që të fitojnë me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa.

Lojtari më i dalluar në këtë ndeshje ishte lojtari 17 vjeçar, Aulon ‘krabeni’ Fazlija me 42 eliminime dhe vlerësimin nga HLTV 1.50.

BLINK janë ekipi i parë që ka siguruar finalen në turneun European Pro League 2nd Divison, dhe tani e presin fituesin e ndeshjes Viperio – ENCE Academy.

Në këtë turne skuadrat janë duke garuar për një grup çmimesh prej 10.000 dollarësh, ku 5.000 prej tyre shkojnë për vendin e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Serie A
Kalo në kategori