LAJMI I FUNDIT:

Efekti Ronaldo, portugezi si një yll roku: Chievo dhe Parma shtrenjtojnë biletat

Efekti Ronaldo, portugezi si një yll roku: Chievo dhe Parma shtrenjtojnë biletat
Foto: Yahoo Sport UK/Twitter

Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Real Madridi te Juventusi ka rritur interesimin për të ndjekur Serie A.

Kjo më së miri tregohet me vendimin që kanë marrë Chievo dhe Parama për të shtrenjtuar biletat.


Ndeshja e parë e CR7 në Serie A me Zonjën e Vjetër është ndaj Chievos me 19 gusht dhe klubi nga Verona e shikon këtë si mundësi të artë për të rritur financat.

Biletat që kushtonin më herë 100 euro tani kushtojnë 150 euro (+50 për qind), ato 50 janë rritur në 70 euro (+40 për qind), nga 40 janë rritur në 60 euro (+50 për qind rritje), ato 30 euro janë rritur në 50 euro (+66 për qind rritje).

Kurse te Parma një biletë që më herët kushtonte 60 euro, ndaj Juves do të kushtojë 199 euro, ajo e 70 eurove tani kushton 233, ndërsa e 100 eurove për ndeshjen kundër kampionëve italian mund të blihet për 386 euro.

Ronaldo në Torino me aeroplanin e tij privat, në shërbim të CR7 ishin gjashtë automjete: Gati për stërvitjen e parë
Lexo po ashtu Ronaldo në Torino me aeroplanin e tij privat, në shërbim të CR7 ishin gjashtë automjete: Gati për stërvitjen e parë

Bileta në sektorin ‘North End’ që më herët kushtonte 25 euro është rritur 178 euro, 12 euro më pak se bileta vjetore në këtë sektor.

Por, çmimet pritet të rikthen në normalitet menjëherë në ndeshjen e radhës.

Pesë ndeshjet e para të Juves: Chievo (në udhëtim), Lazio (vendas), Parma (në udhëtim), Sassuolo (vendas) dhe Frosinone (në udhëtim). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori