LAJMI I FUNDIT:

Edin Terzic, kandidat kryesor për të marr drejtimin e Borussia Dortmund

Edin Terzic, kandidat kryesor për të marr drejtimin e Borussia Dortmund

Borussia Dortmund ka bërë të ditur sot se trajneri Marco Rose nuk do të vazhdojë të punojë me ekipin edhe sezonin e ardhshëm, ndërsa mediat gjermane shkruajnë se Edin Terzic, është kandidati kryesor për trajnerin e ri.

Klubi ka befasuar të gjithë ku pas një viti u nda nga Rose, i cili e kishte dërguar Borussia Dortmundin në vendin e dytë në Bundesligë.

“Ky është rezultati i një analize intensive të sezonit të enjten, ku përveç Rose përfshihen edhe Hans-Joachim Watzke, Michael Zorc, Sebastian Kehl dhe Matthias Summer”.

“Kjo ditë nuk është e lehtë për asnjërin prej nesh, sepse respekti i ndërsjellë për të gjithë ne ishte, është dhe mbetet i madh. Pas një sezoni të pakënaqshëm për arsye të ndryshme, kuptuam se nuk dhamë maksimumin në shumë fusha”, ka thënë Hans-Joachim Watzke.

Në të njëjtën kohë, mediat gjermane janë të bindura se Borussia do të rikthejë në stol Edin Terzic.

Kujtojmë se Terzic ka punuar te Borussia Dortmundit si trajner, pas largimit të Lucien Favre.

Atë kohë ai fitoi Kupën e Gjermanisë kundër RB Leipzig, ku më pas ai mbeti në klub si drejtor teknik. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori