Zinedine Zidane nuk i ka përfshirë Vinicius Jr. dhe Lucas Vazquez në skuadrën e Real Madridit për ndeshjen e të shtunës kundër Granadas.

Në ndërkohë, James Rodriguez, Gareth Bale dhe Rodrygo Goes, do të jenë në dispozicion të trajnerit në ndeshjen e fundjavës (që është para pushimit për takimet e përfaqësueseve).

Të gjitha lajmet nga Real Madrid Të gjitha lajmet nga Real Madrid

Portierët e Real Madrid Castilla, Javier Belman dhe Diego Altube, janë përfshirë, ndërkohë që Thibaut Courtois është lënë jashtë për, siç është thënë, për shkak të problemeve me bark.

Edhe Marcelo, Nacho Fernandez dhe Ferland Mendy janë të lënduar, prandaj Zidane duhet të vendosë nëse Eder Militao apo Alvaro Odriozola do të luajë në krahun e majtë.

Pritet të shihet nëse James do të kthehet në formacionin startues, apo trajneri do të vendosë që Luka Modric të startojë. Ndërkohë që Bale pritet të luajë së bashku me Eden Hazard dhe Karim Benzema në sulm. /Telegrafi/