Çmimet e 50-ta vjetore të American Music Awards u zhvilluan në Teatrin Microsoft në Los Angeles të dielën (20 nëntor) me Wayne Brady që shërbente si nikoqir i natës.

Reklama

Mes shumë yjeve që ndezën tapetin e kuq përpara ceremonisë ishte Bebe Rexha, e veshur me një fustan prej tyli të kuq me shumë volum.

“AMA”-s, i cili pretendon të jetë shfaqja më e madhe e çmimeve të votuara nga fansat në botë, nderon arritjet kryesore të vitit në industrinë e muzikës nga 24 shtatori 2021 deri më 22 shtator 2022, transmeton DailyMail.

Këngëtarja e “The Baby, I’m Jealous”, 33 vjeç, doli para fotografëve me veshjen e kuq që i ngjante një trëndafili.

Reklama

Ai erdhi i kompletuar me një dekolte të zhytur, e cila ndihmoi t’i theksohej gjoksi, shpatullat e fryra dhe pjesën e përparme, dhe një pjesë e gjatë që e ndoqi disa metra pas saj.

Reklama

Ylli i popit kishte veshur gjithashtu doreza të tejdukshme që i kalonin bërrylat dhe e kishte fustanin të lidhur në bel me një rrip të zi.

Duke përmbyllur pamjen e saj të përgjithshme, Rexha, emri i vërtetë i të cilës është Bleta pati çizme stileto deri tek gjuri dhe i kishte tërhequr flokët e saj bionde në një topuz elegant, me përjashtim të flokëve që la të varur rreth kornizës së fytyrës.

Reklama

Rexha do të ndërronte fustanin e saj të kuq dhe do të kthehej në një veshje tjetër të përbërë nga pantallona lëkure të zeza dhe një bluzë metalike argjendi përpara performancës së saj të hitit të saj të viteve nëntëdhjetë “I’m Good (Blue)”.

Ajo vendosi të nxirrte flokët e saj bjonde nga topuz dhe t’i linte ato të rrjedhin mbi supet e saj për kohën e saj në skenë.

Reklama

Edhe pse melodia është një duet me David Guetta, DJ francez nuk mori pjesë në “AMA”.

“I’m Good (Blue)” u regjistrua, u performua dhe u ripërpunua disa vite përpara se të bëhej virale në TikTok në 2022.

Reklama

Rexha më vonë ri-regjistroi vokalin e saj për këngën para se të publikohej si ‘single’ pas suksesit të tij në platformën e mediave sociale.

Që atëherë ajo ka shkuar në krye të top-listave në 20 vende si Australia, Kanadaja, Zvicra, Danimarka, Holanda, Norvegjia, Finlanda, Suedia dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Kënga është nominuar për ‘Kënga më të mirë ritmike/elektronike’ për çmimet e ardhshme të 65-të të Grammy. /Telegrafi/