LAJMI I FUNDIT:

E mbani mend Adebayorin – Ai sot shënoi het-trik kundër Galatatasaryt dhe mbanë gjallë shpresat e skuadrës për titull (Foto/Video)

E mbani mend Adebayorin – Ai sot shënoi het-trik kundër Galatatasaryt dhe mbanë gjallë shpresat e skuadrës për titull (Foto/Video)

Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Real Madridi, Emmanuel Adebayor, ka arritur sot të shënojë het-trik kundër gjigantit turk Galatasary.

Reklama

Sulmuesi i Istanbul Basaksehir, ka shënuar pesë gola në pesë ndeshje deri më tani për skuadrën turke.

Emmanuel Adebayor shënoi hetri në fitoren e Istanbul Basaksehir kundër Galatasaray (4-0).

Sulmuesi nga Togo kishte kaluar në Turqi pas një gjashtë mujshi pa skuadër.

Tashmë diferenca me Besiktasin mbetet gjashtë pikë.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori