Milani vazhdon të insistojë për shërbimet e Merih Demiral, mirëpo Juventusi kërkon 40 milionë euro për mbrojtësin.

Gianluca Di Marzio njofton se interesimi i Rossonerëve është real dhe bisedimet me Bianconerët po vazhdojnë, me kërkesë të trajnerit Marco Giampaolo.

Të gjitha lajmet nga Merih Demiral Të gjitha lajmet nga Merih Demiral

Megjithatë, problemi qëndron te shuma që kërkon Zonja e Vjetër për ta lejuar largimin e 21-vjeçarit.

Një metodë alternative është huazimi me opsionin e blerjes, nëse Juve vazhdon të mos tërhiqet nga plani për ta shitur dhe jo vetëm për ta huazuar.

Futbollisti turk iu bashkua Juventusit më 5 korrik 2019 për 18 milionë euro pas sezonit të suksesshëm te Sassuolo. /Telegrafi/