Bota e showbizit është e mbushur me binjakë të famshëm, qoftë Dylan dhe Cole Sprouse ose Mary-Kate dhe Ashley Olsen. Binjakët duket se e kanë atë cilësi të yllit. Në të vërtetë, ka shumë të famshëm që mund të mos keni menduar madje që kanë një vëlla apo motër binjake.

Bright Side ka sjell së fundmi një listë me yjet që kurrë nuk e dinit se kishin një vëlla ose motër binjak

12. Scarlett dhe Hunter Johansson

Binjakët nuk duhet të duken njësoj. Scarlett Johansson dhe vëllai i saj Hunter janë binjakë. Ndërkohë që Hunter shpesh shfaqej në filmat më të hershëm të motrës së tij, ai kryesisht punon në fushatat politike. Pavarësisht se janë vëlla dhe motër, ata nuk duken shumë të ngjashëm … ata janë rreth një këmbë larg në lartësi.

11. Vin Diesel dhe Paul Vincent

Vin Diesel dhe Paul Vincent janë vëllezër binjakë të cilët nuk mund të duken njësoj, por ju mund të thoni se janë të afërt. Diesel përdor emrin e tij skenik si “Vin”, ndryshe nga vëlla i tij. Emri i tij i lindjes është Mark Sinclair. Të dy u rritën nga njerka e tyre me dy vëllezërit e motrat tjera.

10. Gisele dhe Patricia Bündchen

Gisele Bündchen është një supermodele braziliane dhe gruaja e Tom Brady. Pamjet e saj nuk janë aq unike sa kemi menduar: ajo ka një motër binjake: Patricia! Të dyja në të vërtetë vijnë nga një familje prej 6 motrave!

9. Michael dhe Ashton Kutcher

Foto: Michael Loccisano/Getty Images/Guliver

Michael dhe Ashton Kutcher janë binjakë, por nëna e tyre mendonte se ajo kishte vetëm një fëmijë për shkak të një ndryshimi në madhësi. Ashton ishte mbi 10 kilogram kur ai ishte i lindur dhe Michael ishte vetëm katër dhe e mbi-oksigjenuar. Gjatë viteve, Michael u diagnostikua me paralizë cerebrale dhe iu nënshtrua transplantimit të zemrës si adoleshente. Michael tani e kalon kohën e tij si një folës motivues, duke përhapur vetëdijen për donacionet e organeve.

8. Willow dhe Autumn Shields

Pavarësisht se janë motra binjake, Willow dhe Autumn ende duken shumë njësoj. Të dyja vajzat janë aktore. Willow është ndoshta më e njohur nga si Primrose Everdeen në “The Hunger Games”. Autumn shfaqet më shumë në filma të tipit indie. Vëllai i tyre, Lumi Shields, është gjithashtu një aktor.

7. Giovanni dhe Marissa Ribisi

LOS ANGELES, CA – MARCH 15: Designer Marissa Ribisi and actor Giovanni Ribisi attend the Fall 2009 presentation of Whitley Kros at Miauhaus on March 15, 2009 in Los Angeles, California. (Photo by Charley Gallay/Getty Images)

Aktori Pete Giovanni Ribisi dhe aktorja Marissa Ribisi janë vëlla dhe motër binjakë. Shfaqja dhe biznesi është në gjakun e tyre: nëna e tyre është një menaxhere, babai i tyre është një muzikant dhe motra e tyre Gina është aktore.

6. Tasha dhe Sidra Smith

Foto: Alberto E. Rodriguez/ Getty Images/Guliver

Aktorja Tasha Smith dhe motra e saj binjake Sidra janë nga Camden, New Jersey. Sidra është një modele e mëparshme e cila kryesisht punon si producente filmi. Ajo gjithashtu krijoi biznesin e planifikimit të ngjarjeve të Nju Jorkut, “Gate Pass Entertainment”. Tasha dhe Sidra u shfaqën së bashku në filmin “Twin Sitters”, roli i tyre i parë në ndonjë film.

5. Jose dhe Ozzie Canseco

Foto: Otto Greule /Allsport/Guliver

Ish-lojtari profesionist i bejsbollit, Jose Canseco ka një vëlla binjak me emrin Ozzie. Është raportuar se Ozzie shpesh përdorte vëllanë e tij për të dhënë autografe. Madje në vitin 2011, Ozzie pothuajse mori vendin e vëllait të tij gjatë një shfaqje të planifikuar të boksit. Për fat të keq, fansame sy të mbrehtë vunë re se burrat kishin tatuazhe të ndryshme, duke bërë që lufta të anullohej.

4. Linda Hamilton dhe Leslie Hamilton Gearren

Aktorja Linda Hamilton ka një motër binjake, Leslie Hamilton Gearren. Leslie punon kryesisht si infermiere në jetën reale. Megjithatë, kur Linda kishte nevojë për një të dyfishtë për skena në filmin “Terminator 2”, Leslie shkonte për ta ndihmuar duke e zëvendësuar.

3. Parker dhe Christopher Posey

Foto: Vince Bucci/Getty Images/Guliver)

Parker Posey është një aktore e vlerësuar me çmime, e njohur sidomos për paraqitjen në filmat e zhanrit indie. Ajo gjithashtu ka një vëlla binjak me emrin Christopher që punon si avokat.

2. Shawn dhe Aaron Ashmore

Foto: Gilbert Carrasquillo/Getty Images/Guliver

Shawn dhe Aaron Ashmore janë vëllezër binjakë identikë; të dy prej të cilëve janë aktorë. Shawn është i njohur për rolin e “Iceman” në serinë e filmit “X-Men” dhe shfaqjen televizive “Animorphs”. Aaron është i njohur për rolet e tij në shfaqje si Killjoys, Smallville dhe Magazina 13. Vëllezërit shpesh shfaqen në shfaqjet e njëri-tjetrit kur nevojitet një zëvendësues për personazhet e tyre.

1. Rami dhe Sami Malek

Rami Malek dhe vëllai i tij binjak, Sami, janë binjakë identikë që janë lindur në një diferencë të vogël minutash. Ndërsa Rami është një aktor fitues me çmimin ‘Emmy’, Sami punon si mësues në Los Anxhelos. Ashtu sç rëndom ndodh me binjakët që ngjasojnë shumë, Rami pretendon se ata kanë ndërruar vendet me njëri-tjetrin kur ishin të rinj, kjo sidomos ndodhet për t’i ndihmuar njëri-tjetrit me detyrat e shkollës. /Telegrafi/