Në fillim të karrierës së tyre, çdo aktor ëndërron rolet e yjeve në filma që gjithë bota do t’i shikojë.

Reklama

Por ne të gjithë e dimë se rolet kryesore nuk garantojnë famë të qëndrueshme.

Si duken aktorët tanë të preferuar nga filmi i "Titanikut" pas 20 viteve? (Foto) Si duken aktorët tanë të preferuar nga filmi i "Titanikut" pas 20 viteve? (Foto)

Bright Side do t’ju tregojë për disa aktorë që nuk u bënë yje të ekranit të madh, edhe pse ishin shumë të talentuar, transmeton Telegrafi.

12. Josh Hartnett

Pas roleve të rëndësishme në “Pearl Harbor” dhe “Black Hawk Down”, Josh kuptoi se nuk donte të merrte pjesë në filmat aksion dhe nuk pranoi më skenarët. Refuzimi i tij për të luajtur rolin e ‘Supermanit’ u konsiderua si një shkelje. Tani ky aktor luan vetëm në seri televizive me buxhet të limituar.

Reklama

Armie luajti binjakët në “The Social Network” dhe e bëri atë rol me të vërtetë mirë. Ai gjithashtu kishte një rol në “The Lone Ranger”. Por aktori u përball me dështimin, jo me suksesin.

Reklama

10. Denise Richards

Karriera e aktores filloi me shfaqje televizive. Por kur Paul Verhoeven u zhvendos në Hollywood, Denise mori një rol në filmin e tij aksioni, të titulluar “Troopers Starship”. Më vonë ajo luajti në filma të rreptë, por ky nuk ishte një sukses i jashtëzakonshëm. Tani ajo shfaqet në filma me buxhet të ulët.

9. Alex Pettyfer

Pas “Stormbreaker”, Alex arriti të gjejë një rol më të suksesshëm në “I Am Number Four”. Për fat të keq, ky film nuk rezultoi i suksesshëm. Sot Pettyfer luan në filma të panjohur.

Reklama

8. Katherine Heigl

Karriera e saj gjithnjë dukej se po shkonte mirë. Katherine u bë shumë popullore në “Anatominë e Grejve”, megjithëse ajo kishte qenë më parë në disa filma të famshëm. Sot, kjo aktore është e mirënjohur për rolet e saj në komeditë dhe melodramat që janë mjaft të mira, por nuk janë hite.

Reklama

7. Taylor Kitsch

Pas lëvizjes në SHBA, Kitsch punoi si model dhe ëndërronte të ishte një aktor. Ai u bë i famshëm pas “Lights Night Lights”. Rolet e mëtejshme në “John Carter” dhe “Battleship” duhet të kishin forcuar statusin e tij si superstar, por të dy filmat dështuan.

Reklama

6. Hayden Christensen

Anakin Skywalker solli sukses të madh tregtar tek Hayden. Por falë kritikave të ashpra, Christensen filloi të shoqërohej me momentet më të këqija të trilogjisë. Ai mori dy çmime ‘Razzie’ për këtë rol. Tani Hayden luan në filma mediokër.

5. Lily Collins

Kjo aktore po ecte mirë në fillim. Por pas komplotit të suksesshëm “Mirror Mirror”, ajo dështoi. Dhe pas “The Mortal Instruments”, Collins ishte e përfshirë në disa projekte tjera. Vitin e kaluar ajo u propozua për një Çmim ‘Golden Globe’ për rolin e saj në “Rules Don’t Apply”.

Reklama

4. Garrett Hedlund

Garrett filloi karrierën e modelimit kur ishte adoleshent. Kur u bë 18 vjeç, vendosi të bëhej aktor. Roli i tij i parë ishte Patrokli në filmin “Troja”. Hedlund më vonë luajti një rol udhëheqës në “Legacy”, por filmi nuk u bë aq i suksesshëm sa pritej.

Reklama

3. Taylor Lautner

Roli i tij në “Twilight” pritej të sillte sukses të madh. Taylor tërhoqi vëmendjen e të gjithëve dhe u shpall një yll i ri filmi. Por “Abduction”, filmi i parë pas “Twilight”, nuk ishte me të vërtetë i suksesshëm. Aktori tani është pjesë e hedhur e një drame të quajtur “Kukulla”.

2. Sarah Michelle Gellar

Në fund të viteve ’90, Sara ishte një nga aktoret më të njohura të brezit të ri. Përveç rolit të saj të shquar në “Buffy Vampire Slayer”, ajo luajti në filma të shkëlqyera si “Scream 2” dhe “Synimet mizore”. Por aktorja nuk arriti të dilte nga filmat adoleshentë, dhe tani ne mund ta shohim atë vetëm në shfaqje televizive.

Reklama
Reklama

1. Kristin Davis

Gjithkush e njeh këtë aktore si Charlotte. Por Kristin nuk është aq e përulur sa heroina e saj. Ajo u trajtua disa herë për alkoolizëm dhe u akuzua për shumë skandale. Megjithëse ishte një nga portretet e “Sexy and the city”, Kristin nuk arriti të joshë suksesin e Sarah Jessica Parker. /Telegrafi/