LAJMI I FUNDIT:

Dymbëdhjetë aktorët që regjisorët nuk iu besojnë më role të mëdha në filma

Dymbëdhjetë aktorët që regjisorët nuk iu besojnë më role të mëdha në filma
9. Një konflikt me një nga aktorët më të njohur të kohës sonë e shtyu Vin Dieselin të mos ketë shumë shanse për role kryesore

Herët a vonë, karriera e çdo aktori fillon të bjerë, gjë që mund të ndodhë për arsye të ndryshme. Disa aktorë nuk janë të punësuar për shkak të reputacionit të tyre të keq ndërsa disa thjesht nuk janë lloji i duhur për një rol të caktuar. Dhe ka disa aktorë që thjesht duan të marrin një pushim nga gjithçka dhe të shkojnë për sërf në oqean!

Reklama

Bright Side kujton aktorët që nuk i kemi parë në ekran të madh për një kohë të gjatë dhe zbuloi pse emrat e tyre nuk janë më mbi posterat e filmit.

1. Një nga aktoret më të bukura, Jessica Alba, kurrë nuk arriti të provojë gjënë më të rëndësishme te regjisorët.

Sipas Jessica Albas, fakti që ajo kurrë nuk ka pasur shumë role drejtuese ka të bëjë me faktin se regjisorët dhe njerëzit e tjerë në industri nuk kanë qenë kurrë në gjendje të përcaktojnë përkatësinë e saj. Kjo është arsyeja pse ajo gjithmonë është trajtuar si dikush “ekzotik”. Pavarësisht kësaj, Alba ende arriti të lëshojë disa role të dukshme në “Fantastic Four”,”Sin City”, dhe “Honey”, për shembull.

Të gjithë filmat me superhero që ajo bëri ishin dështime të plota. Dhe pas kësaj, ajo filloi të bënte filma që morën vlerësime edhe më të ulëta. Filmi i vitit 2011, “An Invisible Sign” ishte absolutisht i tmerrshëm. Kritiku i filmit Andrew Schenker e quajti performancën e saj “të çuditshme” dhe “joekspresive”.

Ajo ka tri nominime për “Golden Raspberry” dhe një fitore për filmin “Little Fockers”. Tani, pas një pushimi të gjatë, Alba po përpiqet të kthehet në profesion por në këtë pikë, ajo nuk ka qenë shumë e suksesshme.

2. Tom Hiddleston duket se ka shkatërruar gjërat me fjalimin e tij në “Golden Globe”

Tom Hiddleston besohet të jetë një nga aktorët më të zellshëm, por në shumicën e rasteve, ai ende nuk është zgjedhja e parë e regjisorëve kur bëhet fjalë për kastifikimin. Ai mori rolin në “Crimson Peak” vetëm pasi Benedict Cumberbatch e hodhi poshtë atë dhe ai zëvendësoi Michael Fassbender në “Only Lovers Left Alive”. Edhe personazhi Loki që të gjithë e donin aq shumë nuk ishte aq i thjeshtë: në fillim, Jim Carrey duhej të luante rolin.

Kohët e fundit, Hiddleston ka bërë projekte të Marvel ekskluzivisht. Ekzistojnë disa arsye për këtë: romanca e tij e keqe me këngëtaren Taylor Swift që shërbeu si PR i keq, dhe fjalimi i tij fatal për pranimin në ceremoninë e “Golden Globe” në vitin 2017. Fjalimi i tij dukej se ishte shumë narcizist dhe arrogant dhe madje ai kërkoi falje për të më vonë.

3. Qëndrimi i Gwyneth Paltrow ndaj kolegëve të saj ishte qesharak

Njerëz nga media, kolegë dhe shumë të tjerë në komunikim me Gwyneth Paltrow e akuzuan atë si mendjemadhe. Partnerët e saj shpesh u pohuan se ishte e vështirë për ta të punonte me aktoren sepse ajo ishte pa respekt ndaj të gjithëve që kishin një “status më të ulët” sesa ajo.

Kjo është një arsye e madhe pse ju mund të shihni vetëm Gwyneth Paltrow në filmat Marvel këto ditë. Gwyneth ndonjëherë harron emrat e kolegëve me të cilët punon dhe titujt e projekteve që bën. Në korrik të vitit 2019, gjatë një shfaqje gatimi, ajo nuk mund të kujtonte se kishte marrë pjesë në filmin “Spider-Man: Homecoming”. Më vonë, Tom Holland, i cili luajti rolin e Spider-Man, bëri një shaka që e goditi atë menjëherë në zemrën e tij.

Një aktor tjetër nga Marvel, Sebastian Stan të cilin ne e njohim si Bucky, gjithashtu na kujtoi që Paltrow harron shumë gjëra. Në Instagram-in e tij, ai postoi një foto nga një shfaqje e modës ku shkruante se ishte i lumtur që prezantoi Gwyneth për herë të tretë.

4. Brendan Fraser nuk mund t’i trajtonte të gjitha problemet e tij

Brendan Fraser shpejt u ngjit në majat e Hollywoodit! Roli i tij në “The Mummy: i solli atij shumë fansa. Në vitin 2008, ai luajti në “Journey to the Center of the Earth”, por për fat të keq, kur erdhi koha për të bërë vazhdimin, u shfaqën probleme. Aktori nuk donte të punonte me një regjisor të ri, kështu që ai shpejt u zëvendësua nga Dwayne Johnson. Pas kësaj, ai kurrë nuk mori një rol tjetër të madh dhe karriera e tij filloi të bjerë shumë shpejt.

Në fund të vitit 2016, Fraseri dha një intervistë në lidhje me serialin televiziv “The Affair”. Në intervistë, ai dukej shumë i trishtuar dhe i zymtë. Në fakt, ai foli në një pëshpëritje shumicën e kohës. Kjo video u bë virale dhe shakatë u shfaqën pas kësaj siç bëjnë shpesh këto ditë. Më vonë, aktori i tha gazetarit se pak kohë më parë, nëna e tij vdiq nga kanceri, kjo ishte arsyeja pse ai dukej aq i humbur dhe i paaftë për të kryer një bisedë normale.

Çështjet familjare, divorci, sëmundja e djalit të tij (ai është në spektrin e autizmit) dhe shumë operacione janë të gjitha gjërat që prekin me të vërtetë gjendjen psikologjike të aktorit. Ai ishte në një pushim të detyruar nga puna e tij. Tani, ai po përpiqet të kthehet përsëri në punë, duke marrë pjesë në seri të ndryshme televizive.

5. Ish-burri i Uma Thurman e detyroi atë të bënte një zgjedhje të vështirë

Uma Thurman dikur ishte një nga aktoret më të njohura në Hollywood. Sigurisht, regjisori Quentin Tarantino e ndihmoi atë me këtë. Por me kalimin e kohës, shkëlqimi i aktores filloi të zhdukej dhe tani nuk e shohim atë në ekranin e madh aq shpesh.

Një nga arsyet e kësaj rënie janë paratë e çmendura që Thurman kërkoi për pjesëmarrjen e saj në filma të ndryshëm. Regjisorët nuk ishin të gatshëm të merrnin rrezik sepse paratë që ajo kërkonte ndonjëherë ishin më të mëdha se i gjithë buxheti i filmit!

Përveç kësaj, karriera e saj u ndikua edhe nga problemet që ajo pati me ish-burrin e saj, Arpad Busson. Në vitin 2016, ai i dha Thurman një ultimatum: nëse ajo do të fillojë të shfaqet përsëri në filma, ajo kurrë nuk do të ishte në gjendje të shihte vajzën e tyre. Ajo duhej të përfshinte avokatë për të zgjidhur problemin.

6. Edhe agjenti i Michael Pitt nuk mund të merrej me durimin e tij

Michael Pitt, të cilin mund ta keni parë në “The Dreamers”, dhe “I Origins”, u pushua nga “Boardwalk Empire” para se të publikohej sezoni i tretë. Ai shkelte rregullat e etikës dhe sillej në mënyrë jo të duhur. Ai ishte vonë, harroi linjat e tij dhe debatoi me regjisorin.

Ai ishte një aktor shumë premtues por askush nuk ishte i gatshëm të merrej me kureshtjet e tij. Edhe agjenti i Pitt nuk mund t’i merrte gjërat dhe nuk pranoi të punonte me të sepse ai ishte një nga klientët më të vështirë që kishte dhe gjithmonë kishte probleme me të.

7. Ngjarja më e lumtur në jetën e një gruaje u bë një sfidë e vërtetë për Hayden Panettiere

Pas rolit të saj të paharrueshëm në “Heroes”, Hayden Panettiere mori pjesë në një shfaqje të suksesshme të quajtur “Nashville”. Ajo madje ishte nominuar për “Golden Globe” në vitin 2012 dhe 2013 për punën e saj. Por gjithçka ndryshoi kur aktorja kishte një vajzë.

Në vitin 2015, ajo u trajtua në një spital për depresion pas lindjes. U desh shumë kohë që Panettiere të rikuperohej, kështu që padyshim, ajo nuk mund të merrte pjesë në ndonjë projekt.

Pasi ajo u nda me boksierin Wladimir Klitschko në 2018, Panettiere filloi të takohej me aktorin Brian Hickerson. Menjëherë pas kësaj, ajo ngriti një padi kundër tij, duke e akuzuar atë për dhunë në familje. Pavarësisht incidentit, është raportuar se ata ende janë bashkë. Duke marrë parasysh rrethanat e jetës së saj personale, nuk është për t’u habitur që karriera e saj nuk po zhvillohet.

8. Michael Fassbender gjeti diçka më të mirë për të bërë

Sado e trishtueshme të jetë, të gjithë filmat e fundit të këtij aktori ishin katastrofa. Në intervistën e tij në “Time Out”, Michael Fassbender tha se do të merrte pushim nga karriera e tij dhe nuk ishte i sigurt nëse do të kthehej ndonjëherë.

Shumë njerëz filluan të fajësojnë Fassbender dhe ta quanin frikacak por ai thotë se vendimi i tij ishte i duhuri sepse ai kishte punuar shumë ndër vite dhe ai e meritonte një pushim.

Tani ai e kalon të gjithë kohën e tij të lirë duke bërë sërf, dhe është i interesuar për gara profesionale. Që nga viti 2016, ai është anëtar i ekipit të “Ferrari” dhe ka fituar disa gara.

9. Një konflikt me një nga aktorët më të njohur të kohës sonë e shtyu Vin Dieselin të mos ketë shumë shanse për role kryesore

Gjatë viteve të fundit, Vin Diesel ka bërë zë duke aktruar ekskluzivisht. Sigurisht, pamja e tij më e paharrueshme ishte në “Guardians of the Galaxy”. Aktori është akoma popullor vetëm sepse ai shfaqet në filma me ekskluzivitet shumë të madh. Kjo është arsyeja pse kur bëhet fjalë për role drejtuese në filma, regjisorët dhe producentët nuk kanë gjasa kurrë ta propozojnë atë.

Punimet e tij më të spikatura janë “The Hunter Witch Last” dhe “XXX: Return of Xander Cage”. Këto prodhime fituan respektivisht 27 milionë dollarë (me një buxhet prej 90 milionë dollarësh) dhe 40 milionë dollarë (me një buxhet prej 85 milionë dollarësh). Për më tepër, grindja e tij publike me Dwayne Johnson, e cila tani është jashtëzakonisht e popullarizuar, e ndalon Diesel të marrë role të mëdha.

10. Çështjet personale të Catherine Zeta-Jones tërhoqën gjithë vëmendjen e saj

Çështjet private mund të ndikojnë në karrierën e aktrimit të një tjetri. Kur në vitin 2013, media filloi të publikojë lajme se Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas jetuan ndaras dhe ishin afër për të marrë një divorc, ishte shumë e vështirë për aktoren. Si rezultat, ajo pësoi depresion.

Deri në vitin 2016, marrëdhëniet midis aktorëve u riparuan por problemi u zëvendësua me një të ri. Në intervistën e saj, Zeta-Jones i tregoi botës se ajo kishte çrregullim bipolar. Që nga ajo kohë, shëndeti i saj psikologjik ishte një përparësi kryesore.

Për momentin, Catherine Zeta-Jones po bën gjithçka që mundet për t’u rikthyer në industri. Në vitin 2017 u publikua seriali televiziv “Feud” i cili paraqiti aktoren në një rol dytësor. Sidoqoftë, aktorja Olivia Mary de Havilland e cila ishte prototipi për personazhin e Zeta-Jones nuk ishte e kënaqur me punën e aktores.

11. Ashley Greene më në fund mori një rol udhëheqës por realiteti i saj ishte shumë i ndryshëm nga pritjet e saj

Fatkeqësisht, ndonjëherë marrja pjesë në një ekskluzivitet shumë të njohur ka një efekt negativ në karrierën tuaj të aktrimit. Në rastin e Ashley Greene, roli i saj fitoi shumë fansa të saj, por nga ana tjetër, askush nuk donte ta shihte atë në role të ndryshme.

Në vitin 2012, ajo luajti rolin kryesor në filmin horror, “The Apparition”. Buxheti i filmit ishte vetëm 17 milionë dollarë por filmi fitoi vetëm 4.9 milionë dollarë dhe kritikët nuk menduan se filmi ishte i mirë. Pas kësaj, regjisorët kanë qenë më të kujdesshëm në punësimin e Greines për ndonjë rol kryesor në projektet e tyre.

12. Do të ishte më e lehtë për Jessica Biel nëse Anne Hathaway nuk do të bëhej aktore

Sot, shumë njerëz e mbajnë mend Jessica Bielin vetëm kur mendojnë për burrin e saj të famshëm, Justin Timberlake. Puna e saj më e fundit, më e dukshme ishte në shfaqjen “The Sinner” që u publikua në vitin 2017.

Regjisorët e shohin aktoren si një vajzë të bukur nga komeditë romantike dhe ata janë më rrallë të etur për të dhënë rolet e saj në projekte më serioze. Në vitin 2012, Jessica dëgjoi audicionin për rolin e “Catwoman” në filmin “The Dark Legend Rise” të Christopher Nolan, por Anne Hathaway e mori atë rol. Më vonë, Biel dëshironte të merrte rolin e Fantine në muzikalin “Les Misérables” por përsëri, Anne Hathaway rrëmbeu rolin.

Biel mendon se pamja e saj gjithashtu luan një rol në aftësinë e saj për të marrë punë. Askush nuk dëshiron të shohë talentin e një aktore të mirë dramatike pas një fytyre të bukur dhe një trupi të përshtatshëm. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Magazina
Rita Ora shihet me shumë stil në Sydneu e shoqëruar nga motra e saj, Elena

Rita Ora shihet me shumë stil në Sydneu e shoqëruar nga motra e saj, Elena

Magazina
Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Magazina
Kate Hudson publikon fotografi e zhveshur në pjesën e sipërme, spikat komenti i vëllait të saj

Kate Hudson publikon fotografi e zhveshur në pjesën e sipërme, spikat komenti i vëllait të saj

Magazina
Kush është Noor Alfallah, me të cilën Al Pacino do të ketë fëmijë

Kush është Noor Alfallah, me të cilën Al Pacino do të ketë fëmijë

Magazina
Kalo në kategori