Massimiliano Allegri është kthyer për një magji të dytë në Juventus dhe këtu janë dy mënyra se si Bianconerët mund të rreshtohen nën urdhrat e trajnerit italian dhe pa Cristiano Ronaldo në formacion.

Sipas La Gazzetta dello Sport, ylli portugez mund të largohet nga Juventusi në verë dhe largimi i tij është edhe më i mundur pas rikthimit zyrtar të Allegrit si trajner.

Kur Allegri u largua nga Juventusi në vitin 2019, ai i kishte thënë klubit se ai e imagjinonte Juventusin pa Ronaldon, i cili ishte transferuar në Torino një vit më parë.

Vizioni i tij mund të bëhet real në këtë sezon me largimin e 36-vjeçarit nga Torino.

Ronaldo i ka njoftuar bashkëlojtarët e tij se do të largohet nga Juventusi Ronaldo i ka njoftuar bashkëlojtarët e tij se do të largohet nga Juventusi

Megjithëse afati i transferimit veror ende nuk ka filluar, gazeta italiane parashikon se si Zonja e Vjetër mund të rreshtohet nën urdhrat e Allegrit.

Taktiku italian është një admirues i lojtarëve të tillë si Federico Chiesa, Dejan Kulusevski dhe Alvaro Morata i cili është aktualisht i huazuar në Juventus.

Morata mund të jetë sulmuesi kryesor i Juventusit në sezonin 2021-22 edhe nëse klubi po monitoron gjithashtu Mauro Icardin e PSG-së.

Allegri gjithashtu dëshiron që Paulo Dybala të qëndrojë dhe u kërkoi drejtuesve të Juventusit t’i ofrojnë argjentinasit një zgjatje të kontratës.

Nga ana tjetër, kapiteni Giorgio Chiellini pritet të zgjas qëndrimin e tij në klub deri në vitin 2022.

Duke folur për skadimin e kontratave, Gigio Donnarumma është një objektiv transferimi për gjigantët e Serie A dhe portieri i Milanit ka ‘pëlqyer’ tashmë një postim në Instagram që njoftonte kthimin e Allegrit në Juventus.

Zyrtare: Allegri emërohet trajner i ri i Juventusit Zyrtare: Allegri emërohet trajner i ri i Juventusit

Bianconerët gjithashtu mund të nënshkruajnë dy mesfushorë. Objektivi prinmar është Manuel Locatelli kontrata e të cilit me Sassuolo skadon në qershor 20223.

Allegri është një admirues i Miralem Pjanic i cili mund të largohet nga Barcelona dhe kthehet te Juve.

Dy opsionet se si mund të rreshtohet Juventusi nën urdhrat e Allegrit:

Opsioni 1 (4-2-3-1): Szczesny/Donnarumma; Cuadrado, De Ligt, Chiellini/Bonucci, Alex Sandro/Danilo; Locatelli/Pjanic, Bentancur/Artur; Kulusevski, Dybala, Chiesa; Icardi/Morata

Opsioni 2 (4-3-3, me Ronaldon): Szczesny/Donnarumma; Cuadrado, De Ligt, Bonucci/Chiellini, Alex Sandro/Danilo; Bentancur/Bernardeschi, Locatelli/Pjanic; McKennie/Arthur; Chiesa/Dybala, Morata, Ronaldo;

/Telegrafi/