Dy gola brenda dhjetë minutash në derbin e tensionuar mes Chelseat dhe Tottenhamit

Tottenhami ka barazuar shifrat në 1-1 ndaj Chelseat në ndeshjen që po luhet në kuadër të javës së dytë.

Spurs shënuan një gol tejet kontrovers ndaj The Blues, pasi kishte disa ndërhyrje të dyshimta.

Fillimisht kishte nj ndërhyrje ndaj Kai Havertz, e më pas u dyshua edhe se Richarlison i kishte zënë rrezen e shikimit portierit Eduar Mendy.

Por, goli i shënua nga Pierre-Emile Hojbjerg në minutën e 68-të u pranua edhe nga VAR-i, derisa kishte protesta të ashpra nga kampi i Chelseat.

Antonio Conte dhe Thomas Tuchel kishin një konfrontim afër vijës së fushës, ndërsa që të dy u ndëshkuan me kartonë të verdhë.

Por, Blutë reaguan shpejt, duke rikthyer epërsinë në 2-1 me anë të Reece James në minutën e 78-të. /Telegrafi/

“Ai na tha shumë qartë”, drejtori i Bayernit jep një përditësim të madh për të ardhmen e Kimmich

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur