LAJMI I FUNDIT:

Dy gjigantët anglezë vihen pas talentit ukrainas Mudryk

Dy gjigantët anglezë vihen pas talentit ukrainas Mudryk

Yll i ri i Shakhtar Dontesk, Mykhaylo Mudryk, po ndiqet nga Arsenal dhe Manchester City.

Reklama

Klubi ukrainas nuk është i interesuar që ta shes në afatin kalimtar të janarit lojtarin.

Drejtori sportiv i Shakhtar, Carlo Nicolini, ka thënë se vetëm ndonjë ofertë shumë e madhe mund të bëjë që të ndryshojnë mendje.

Përveç klubeve angleze, ka edhe klube nga vendet tjera që janë të interesuara.

“Ka klube angleze, spanjolle dhe franceze që e duan lojtarin. Së bashku me [Kylian] Mbappe, [Rafael] Leao and Vinicius [Junior], Mudryk është prej më të fortëve në këto pozita”.

“Arsenal dhe Manchester City? Janë dy klube që kanë shprehur interesim për lojtarin”, ka thënë ai.

Tutje drejtori Nicolini ka thënë se 50 milionë euro nuk mjaftojnë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori