Dukagjini dhe Ulpiana ndajnë pikët

Dukagjini dhe Ulpiana janë takuar në ndeshjen e xhiros së 15-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll. Takimi i zhvilluar në stadiumin “18 Qershori” në Klinë përfundoi me rezultat të barabartë (1-1).

Vendasit zhvilluan një gjysmë të parë më të mirë në përpjekje që ta zhbllokonin rezultatin, ndërkohë që nuk munguan edhe tentativat e vizitorëve, mirëpo pas 45 minutave rrjetat mbetën të paprekura.

Dhjetë minuta brenda gjysmës së dytë, Ermir Rezi reagoi në mes të futbollistëve nikoqirë për të realizuar një gol të bukur.

Ekipi vendas vazhdoi me përpjekjet për t’i barazuar shifrat dhe këtë arriti ta bënte me një gol fantastik të shënuar nga Altin Merlaku (81’), i cili realizoi fluturimthi.

Dukagjini është i teti në renditje me 16 pikë, kurse Ulpiana është një pozitë më lartë me një pikë më shumë. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri