LAJMI I FUNDIT:

Dukagjini dhe Drenica kërkojnë pikët e plota, formacionet zyrtare

Dukagjini dhe Drenica kërkojnë pikët e plota, formacionet zyrtare

Dukagjini dhe Drenica do të përballen në stadiumin 18 qershori në Klinë në kuadër të xhiros së 25-të në Albi Mall Superligë.

Reklama

Dy skuadrat vazhdojnë të jenë të rrezikuara për të rënë nga elita e futbollit kosovar dhe çdo pikë për to është e mirëseardhur.

Vendasit në këtë sfidë vijnë pas një fitore të madhe në udhëtim te Malisheva 1-2 dhe duan të vazhdojnë me fitore edhe ditën e sotme.

Në anën tjetër Drenica pas humbjes para tifozëve të vet në mesjavë kërkon reflektimin në Klinë.

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Haxhihamza, Shala, Basriu, Dallku, Hugo, Zabërgja, Millaku, Ahmeti, Zulfiu, John, Santos.

Drenica: Shala, Lushtaku, Kuka, Idrizi, Hussein, Veliqi, Kastrati, Thaqi, Dervishaj, Da Silva, Bintsouka.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Përfundon sezoni 2022/23 në Ligën Premier: Kush e siguroi vendin në Evropë dhe kush ra në Championship

Premier League
Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Goli tjetër i përfolur në rrjetet sociale: Trepça '89 po ashtu shënoi në kohën shtesë ndaj Prishtinës

Superliga
Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Goli i shumëpërfolur i Ferizajt ndaj Dukagjinit që ia siguroi barazhin

Superliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Kalo në kategori