Sot (e premte) feston ditëlindjen motra e artistes shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipës, Rina Lipa.

Ajo kremton përvjetorin e 20-të të lindjes, teksa në këtë ditë të veçantë nuk munguan urimet nga më të dashurit e saj.

Një të tillë e ka bërë edhe ylli shqiptar, e cila siç ka treguar në vazhdimësi ka një raport shumë të ngushtë me të.

Dua Lipa (Foto: Instagram)

“Dita Kombëtare e Rina Lipës. 20 vjet dhe ju falënderojmë për këtë. Urime ditëlindjen zemra ime, jam shumë me fat që në këtë jetë kemi njëra-tjetrën ma parrë parasysh se çfarë. Të dua”, ka shkruar ajo.

Reklama
Të gjitha lajmet nga Dua Lipa Të gjitha lajmet nga Dua Lipa

Dua zgjodhi disa nga imazhet e tyre më të lumtura duke përfshirë edhe ato nga fëmijëria e tyre.

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Në pjesën për komente, reagimet ishin të shumta edhe nga miqtë e ndjekësit e Lipës.

Motra e Duas po ashtu është pjesë e tregut ndërkombëtar, pasi ka debutuar më parë në fushën e modelingut. /Telegrafi/