Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka treguar emrin e artistes e cila e ka inspiruar atë.

Bëhet fjalë për Janet Jackson, në përformancën e të cilës 24-vjeçarja kishte qenë vitin e kaluar, shkruan Mirror.

“Është solidaritet për ne që të jemi të bashkuar. Pink, Alicia Keys, Nelly Furtado, Madonna dhe Janet Jackson”, ka thënë krijuesja e hitit “New Rules”.

Dua Lipa (Foto: Amy Sussman/Getty Images/Guliver)

“Janet nuk ka qenë dikush që e kam dëgjuar duke u rritur, por pas Glastonbury, duke dëgjuar tekstet, kam parë fuqi dhe kontroll”, ka shtuar ajo.

Dua Lipa vazhdon të vë në dukje ndryshimin e saj të ri me flokët ngjyrë qershi Dua Lipa vazhdon të vë në dukje ndryshimin e saj të ri me flokët ngjyrë qershi

Ndërkaq, Dua kishte thënë se shumë gjëra nuk do të ndodhnin nëse nuk do ishte pjesë e performacës së saj. /Telegrafi/

Janet Jackson (Foto: Ian Gavan/Getty Images/Guliver)