Këngëtarja shqiptare me renome, Dua Lipa, prej disa ditësh është duke qëndruar në Kosovë.

Kjo për shkak të festivalit “Sunny Hill”, që organizohet për vitin e tretë me radhë nga babai i saj, Dukagjin Lipa.

Ajo performoi në natën e parë të këtij festivali, ndërkohë që ka ndjekur edhe netët e tjera me artistë të shumtë botëror.

Foto: Screenshot/Instagram

26-vjeçarja ka shpërndarë së fundmi disa momente të veçanta nga “Sunny Hill”, ku shfaqet së bashku edhe me të motrën, Rinën dhe të vëllanë, Gjinin.

DailyMail me një tjetër shkrim për Dua Lipën, e cila u shpall Ambasadore Nderi e Kosovës nga presidentja Osmani DailyMail me një tjetër shkrim për Dua Lipën, e cila u shpall Ambasadore Nderi e Kosovës nga presidentja Osmani

Krijuesja e hitit “One Kiss” po ashtu në koleksion ka publikuar edhe imazhin ku bën shqiponjën.

Reklama

Foto: Screenshot/Instagram

“Katër ditë të paimagjinueshme në qytetin tim”, ka shkruar ajo.

Këtë vit performuan këngëtarë të mëdhenj si: Diplo, Burak Yeter, DJ Regard, J Balvin, Aj Tracey etj. /Telegrafi/

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)