LAJMI I FUNDIT:

Driton Kuka zgjidhet trajneri më i mirë në Evropë

Driton Kuka zgjidhet trajneri më i mirë në Evropë

Driton Kuka ka fituar çmimin prestigjioz trajneri më i mirë i xhudos për femra në Evropë për vitin 2021.

Reklama

Trajneri pejan ka fituar edhe një trofe tjetër të madh individual, pas atij kur u shpall trajneri më i mirë i xhudos në botë për vitin 2021.

Dritoni Kuka tani është shpallur edhe trajneri më i mirë i xhudos në Evropë për vitin që lamë pas.

Ky triumf i Kukës erdhi pas sukseseve të mëdha të xhudisteve nga Kosova gjatë vitit të fundit, ku patën suksese të mëdha në Lojërat Olimpike Dimërore, ku Kosova fitoi dy medalje të arta.

Trofeu i trajnerit më të mirë në Evropë për vitin 2021, Kukës iu dorëzua sot në Sofje të Bullgarisë, aty ku po mbahet Kampionati Evropian i xhudos.

Kosova në këtë evropian i ka fituar dy medalje deri tani, pasi të premten Distria Krasniqi fitoi të bronztën në kategorinë deri në 52 kilogramë, ndërsa sot (e shtunë), Laura Fazliu fitoi të argjendtën në kategorinë deri 63 kilogramë.

Pas çmimit ka reaguar edhe vet Driton Kuka me anë të profilit të tij privat në Facebook.

“Sot pos medaljeve të garueseve tona gjatë Evropianit u shpallën më të mirët e Evropës për vitin 2021!. Prej sot edhe Zyrtarisht trajner me i mirë Evropian për vajza!”, ka shkruar Kuka ndër tjerash.

Në fund, Kuka ka vlerësuar çmimin dhe ka bërë disa falënderime të mëdha.

“Si trajner r është arritja e vetme që nuk e kam pasur në vitrinën e trajnerit! Mirënjohës ekipit tim, që funksionon si familje e madhe! Mirënjohës Kampioneve Olimpike, por edhe tjerëve. Jam krenar me të arriturat e nxënësve të mi për jetë!”, përfundoi Kuka. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori