Drita fiton me lehtësi ndaj Fushës Kosovës dhe kalon në çerekfinale të Kupës

Drita pa problem të madh ka arritur të fitojë takimin ndaj Fushë Kosovës në kryeqytet 0-5.

Gjilanasit ishin favorit edhe para fillimit të ndeshjes, por kanë fituar më lehtë se që është pritur.

Ardian Cuculi hapi serinë e golave pasi shënoi nga penalltia për 0-1 në minutën e 27-të.

Në fund të pjesës së parë, Drita realizoi edhe dy gola të shpejtë për të shkuar në pushim me qetësi.

Gjilanasit fituan një tjetër penallti të cilën në gol e shëndërroi Arbnor Muja për 0-2 në minutën e 40-të.

Ndërkohë vetëm një minutë më vonë, Marko Simonovski realizoi për 0-3.

Në pjesën e dytë gjilanasit vazhduan me lojë të mirë ku realizuan edhe dy gola të tjerë.

Fillimisht mesfushori Muharrem Jashari shënoi për 0-4 pas asistimit nga Ajzeraj, derisa Muja shënoi golin e dytë personal për 0-5.

Kësisoj Drita në çerekfinale i bashkohet skuadrave si Gjilani, Onix, Ramiz Sadiku dhe Ulpiana. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit