LAJMI I FUNDIT:

Draxler po mendon rikthimin në Gjermani, shumë skuadra pas tij

Draxler po mendon rikthimin në Gjermani, shumë skuadra pas tij

Julian Draxler pritet të largohet nga Paris Saint Germain në fund të këtij edicioni.

Reklama

Mesfushori ofensivë gjerman është që katër vite pjesë e parisienëve, por do të largohet si futbollist i lirë, pasi kontrata me klubin francez i skadon në verë.

Përkundër interesimit nga skuadra angleze Arsenal dhe ajo italiane Roma, e ardhmja e gjermanit pritet të jetë në vendlindje.

Ka qenë vet Draxler që ka deklaruar se i mungon Bundesliga dhe se do të kthehet në kampionatin gjerman.

“Po me mungon Bundesliga. Ende nuk kam marrë një vendim përkundër bisedave të shumta që kam”.

“Në fund të sezonit do të vendosi për të ardhmen time, ndonëse deri atëherë jam i fokusuar te Parisi”, ka deklaruar anësori gjerman.

Mediat në Gjermani kanë raportuar për interesimin e shumë skuadrave të mëdha gjermane për lojtarin.

27-vjeçari kërkohet nga Borussia Dortmund, Hertha Berlin, Wolfsburg, Bayer Leverkusen e RB Leipzig. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori