LAJMI I FUNDIT:

Drake humb 275 mijë dollarë, vuri bast për fitoren e Jorge Masvidal ndaj Colby Covington në UFC 272

Drake humb 275 mijë dollarë, vuri bast për fitoren e Jorge Masvidal ndaj Colby Covington në UFC 272

Reperi kanadez, Drake humbi 275 mijë dollarë pasi vuri bast se Jorge Masvidal do ta mposht ish-shokun e skuadrës, Colby Covington në UFC 272.

Drake do të kishte fituar një tarifë afërsisht një milion dollarë duke pasur parasysh shanset nga aksionet e tij origjinale, nëse Masvidal do të kishte fituar meçin në Octagon të Las Vegas.


Duke parë transmetimin e UFC 272 në laptopin e tij, Drake mund të shihet duke vendosur bast të madh në Masvidal.

Foto: Drake/Twitter

Por Covington e mposhti ish-shokun e tij të skuadrës në pesë raunde duke siguruar fitoren me rezultatet 49-46, 50-44 dhe 50-45, shkruan DailyMail.

Dustin Poirier, i cili do të përballet me Masvidalin në luftën e tij të radhës, u tall me reperin pasi humbi bastin me gjashtë shifra në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

Foto: Getty Images

“Le të flasim për të gjitha paratë që Drake humbi sonte, ai duhet të kthehet në shitjen e atyre albumeve për t’i fituar paratë”, tha ndër tjera Covington.

Masvidal pohoi se ishte një nga paraqitjet më të këqija si një luftëtar së bashku me ofendimet ndaj kundërshtarit të tij Covington, për të cilët u nevojit ndërhyrja e sigurimi për t’i ndarë derisa të dy prisnin gjyqtarët. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Magazina
Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin "Coachella 2024"

Magazina
Stresi me akuza të rënda për Xhulin: U viktimizove me një video që ia ke dërguar vet personit dhe je dënuar nga Gjykata Finlandeze

Stresi me akuza të rënda për Xhulin: U viktimizove me një video që ia ke dërguar vet personit dhe je dënuar nga Gjykata Finlandeze

Magazina
Ish-banori i Big Brother VIP Kosova 1: Gani Gërmia më kërkoi para për intervistë

Ish-banori i Big Brother VIP Kosova 1: Gani Gërmia më kërkoi para për intervistë

Magazina
Sara dhe Bardhi së shpejti prindër, Bora Zemani i bën dhuratën e parë bebit të çiftit

Sara dhe Bardhi së shpejti prindër, Bora Zemani i bën dhuratën e parë bebit të çiftit

Magazina
Jashtë Big Brother dhe larg Meritonit, Ilnisa Agolli bën ndryshimin drastik në pamjen e saj

Jashtë Big Brother dhe larg Meritonit, Ilnisa Agolli bën ndryshimin drastik në pamjen e saj

Magazina
Kalo në kategori