DJ Khaled e ka vizituar sërish njërin prej restoranteve të Nusret Gokces në Miami.

Muzikanti i njohur e ka pasur mundësinë që të përfshihet në përgatitjen e mishit në prezencë të kuzhinierit të famshëm.

Në një video të publikuar në Instagram nga Nusreti, shihet Khaled duke e prerë mishin dhe duke e hedhur kripën në stilin ‘Salt Bae’.

Ndërsa në një video tjetër, shfaqen dy protagonistët duke ecur nëpër restorant dhe duke u argëtuar me muzikën që dëgjohet në prapavijë.

Lajmet për Nusret Gokcen Lajmet për Nusret Gokcen

View this post on Instagram

Let’s go @djkhaled #saltbae #saltlife #salt

A post shared by Nusr_et#Saltbae (@nusr_et) on Nov 4, 2018 at 11:03pm PST

Nusreti u bë i njohur në gjithë botën me nofkën Salt Bae, për shkak të mënyrës së veçantë të kriposjes së mishit, ndërsa tash është një shef kuzhine dhe pronar i një rrjeti restorantesh me emrin “Nusr-Et”.

Fama e tij u rrit jashtëzakonisht shumë në vitin 2017 edhe për mënyrën e prerjes së mishit, derisa  arti i tij i gatimit dhe përgatitjes së mishit është bërë sensacion në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

Original #saltbae #saltlife #salt

A post shared by Nusr_et#Saltbae (@nusr_et) on Nov 4, 2018 at 8:34am PST

Ai tashmë është bërë një yll në rrjetet sociale (vetëm në Instagram aktualisht numëron 16.7 milionë ndjekës), ndërsa videot që i poston shikohen me miliona herë dhe marrin qindra mijëra pëlqime.

Restorantin e parë e kishte hapur në Stamboll (2010), ndërsa pas dy vitesh e zgjeroi biznesin në Dubai. Një vit më pas, shkoi edhe në Abu Dhabi, ndërsa ka hapur restorante edhe në kryeqendrat tjera botërore, si Ankara, Miami e New York. /Telegrafi/