“Dikush ka vendosur që ne nuk mund të fitonim këtu” – i riu i Almerias shumë nervoz pas ndeshjes

Një nga ndeshjet më të rëndësishme në La Liga, më e çmendura dhe më e diskutueshme e sezonit u zhvillua të dielën mes Real Madridit dhe Almerias.

Mbretërit fituan me rikthim ndaj ekipit të fundit në renditje, pasi ishin duke humbur 2-0 pas pjesës së parë. Në fund ata shënuan në kohën shtesë për fitoren 3-2 të Los Blancos.

Pas ndeshjes, 20 vjeçari i Almerias, Marc Pubill, ka qenë shumë kritik për rrjedhën e lojës.

“Dikush ka vendosur që ne nuk mund të fitonim këtu,” thotë Pubill në DAZN.

Almeria kryesoi 0-2 në Santiago Bernabéu në pjesën e parë. Tre veprime të VAR, me një penallti në favor të Rëal Madridit, një gol i anuluar për Arribas dhe një gol për Vinicius Junior, “ndihmuan” mbretërit të ishin në lojë.

11 minuta lojë shtesë dhe një gol i Dani Carvajal në minutën e 99-të, bën që Santiago Bernabeu të shpërthente në festë.

Lexo po ashtu Reagon ish-gjyqtari i La Ligës: Tregon tri veprimet "skandaloze" të gjyqtarit të ndeshjes Real Madrid-Almeria

Real Madridi del si lider pas kësaj beteje, ndërsa Almeria largohet me zemërim dhe depresion të jashtëzakonshëm pasi pothuajse ishin afër të arrinin fitoren e parë në La Liga./Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër