Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e para të gjysmëfinaleve të para të DigitAlb Kupës së Kosovës.

Treshja e gjyqtarëve të FIFA-s me në krye Genc Nuzën, asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj do ta gjykojnë ndeshjen Vëllaznimi – Trepça ‘89.

Gjyqtarë i katërt në këtë përballje do jetë Mervan Bejtullahu.

Në duelin tjetër Ballkani – Feronikeli, drejtësinë për ta ndarë i është besuar Kreshnik Vulës.

Ai do të asistohet nga Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa. Alban Shala do jetë gjyqtarë i katërt.

Ndeshjet gjysmëfinle zhvillohen me vajtje-ardhje. /Telegrafi/