LAJMI I FUNDIT:

Diaz: Ibra është si një vëlla i madh, ai e bën diferencën qoftë nëse luan ose jo

Diaz: Ibra është si një vëlla i madh, ai e bën diferencën qoftë nëse luan ose jo
(Foto: Twitter/ICCSG)

Futbollisti ofensiv i Milanit, Brahim Diaz, e ka quajtur Zlatan Ibrahimovicin si një vëlla të madh dhe ka thënë se suedezi ia rrit vetëbesimin për paraqitjet e tij.

22-vjeçari është kthyer në San Siro në formë huazimi dyvjeçar nga Real Madridi dhe ka dhënë një intervistë për AS para ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit.

Spanjolli është pyetur për ndikimin që ka Ibra te Rossonerët dhe ai e ka lëvduar sulmuesin veteran.


“Ai është si një vëlla i madh. Gjithmonë kërkon maksimumin, por pastaj të jem një këshillë të shkëlqyer”.

(Foto: SportMob)

“Shfaq dashuri të madhe për mua dhe kjo më jep vetëbesim. Ai e bën gjithmonë diferencën, qoftë nëse luan ose jo. Ta kesh atë në skuadër është një plus”.

“Akoma është shumë i fortë dhe këtë e tregon në secilën seancë stërvitore”, ka deklaruar Diaz për AS.

Ibrahimovic nuk mund të luajë kundër Atlëticos për shkak se ende vuan nga problemi tetivën e Akilit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori