Juventusi është lider në çdo aspekt në Serie A, si për kualitet dhe sukses, po ashtu edhe me paga.

Futbollisti më i paguar është Cristiano Ronaldo që vjen nga kjo skuadër me 30 milionë euro në sezon.

Edhe trajneri më i paguar në kampionatin italian është Massimiliano Allegri që e drejton Juventusin prej pesë vitesh.

Trajneri i Juventusit paguhet 7.5 milionë euro në sezon, duke lënë pas Carlo Ancelottin e Napolit, me një milion më pak.

Lajmet nga Serie A Lajmet nga Serie A

Në vendin e tretë është Luciano Spalletti i Interit, me 4.5 milionë euro.

Eusebio Di Francesco është i katërti, ndërsa vetëm i pesti trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso.

Renditja e top-10 mbyllet nga Marco Gianpaolo i Sampdorias që merr pak më shumë se një milion euro. /Telegrafi/

Dhjetë trajnerët më të paguar në Serie A

1#Massimiliano Allegri (Juventus), 7.5 milionë euro

2-Carlo Ancelotti (Napoli), 6.5 milionë euro

3-Luciano Spalletti (Inter), 4.5 milionë euro

4-Eusebio Di Francesco (Roma), 3 milionë euro

5-Gennaro Gattuso (Milan), 2 milionë euro

6-Walter Mazzarri (Torino), 2 milionë euro

7-Sinisa Mihajlovic (Bologna), 1.5 milion euro

8-Gian Piero Gasperini (Atalanta), 1.4 milion euro

9-Simone Inzaghi (Lazio), 1.3 milion euro

10-Stefano Pioli (Fiorentina), Marco Gianpaolo (Sampdoria), 1.1 milionë euro