0Shares

Të pasurit një blog tuajin, dikur ishte një mënyrë për të rritur vetëbesimin.

Por sot supermodelet kanë llogari me mijëra ndjekës, dhe ata dinë të konvertojnë “pëlqimet” në dollarë.

Njëzetenjë fakte të pabesueshme rreth serive të Harry Potter (Foto) Njëzetenjë fakte të pabesueshme rreth serive të Harry Potter (Foto)

Bright Side ka mbledhur 10 llogaritë më popullore në Instagram që sjellin miliona për pronarët e tyre modele të cilat dinë se si të kthehet një hobi në një karrierë që fiton.

Cilin nga këta prej personazheve të Instagramit i ndiqni?

Danielle Bernstein

TBT • so excited for another #REVOLVEinthehamptons this wknd!

A post shared by Danielle Bernstein (@weworewhat) on Jul 6, 2017 at 7:59am PDT

An extra special Monday at the @cityofhope #cohspirit gala • honored to be receiving the Champion of Hope award.

A post shared by Danielle Bernstein (@weworewhat) on May 8, 2017 at 9:05am PDT

Projektuesja 25-vjeçare Danielle Bernstein u bë e famshme kur ajo filloi zhvillimin e blogut të saj në Instagram. Ditari i saj shpejt u bë popullor, ashtu si bëri edhe llogaria e saj në Instagram. Tani, me 1.7 milionë ndjekës në Instagram, ajo është bërë një nga modelet më të famshme të modës. Megjithëse ajo e urren të flasë për paratë, Danielle fiton pothuajse 15,000 dollarë për post.

Chiara Ferragni

Milano fashion week got me like ✨ @emiliopucci @papermagazine #ad

A post shared by Chiara Ferragni (@chiaraferragni) on Sep 25, 2017 at 2:46am PDT

Ready to start Milan Fashion Week like.. ??

A post shared by Chiara Ferragni (@chiaraferragni) on Sep 19, 2017 at 12:34pm PDT

Bjondja italiane, Chiara Ferragni, ka qenë në krye të personave më të ndjekur në Instagram për pothuajse nëntë vjet. Sot, llogaria e saj numëron pothuajse 10 milion ndjekës, dhe secili post i sponsorizuar i sjell Chiaraa mijëra dollarë. Të ardhurat e saj vjetore janë rreth tetë milionë dollarë.

Wendy Nguyen

Wendy u diplomua në UC Berkeley në psikologji, dhe është bërë një blogere shumë e njohur e modës në Twitter, Facebook dhe YouTube. Videoja e saj me titull “25 mënyra për të veshur shaminë” në 4,5 minuta shkoi viralisht dhe është parë mbi 25 milionë herë. Llogaria e saj Instagram numëron rreth një milion ndjekës. Megjithëse nuk ka shumë të dhëna për të ardhurat e saj vjetore, ekspertët thonë se mund të arrijë në një milion dollarë.

Bryanboy

Guccify your home, Guccify your life!

A post shared by Bryanboy (@bryanboycom) on Sep 7, 2017 at 4:32am PDT

Bryanboy është ndoshta personi më i paqartë në botën e modës në këtë moment. Blogeri 24-vjeçar Filipine filloi me postimet e udhëtimit dhe më pas e ktheu vëmendjen ndaj modës. Postimet e tij qesharake dhe të mençura tërhoqën mijëra pasues pothuajse menjëherë. Bryanboy është i famshëm për veshjet e tij të ndryshme dhe ekstravagante. Shumë dizajnerë të njohur të modës janë miq me blogerin.

Aimee Song

Getting ready at the @plaza_athenee for my last show. #pfw

A post shared by Aimee Song (@songofstyle) on Oct 3, 2017 at 9:42am PDT

Blogerja nga Kalifornia dhe dizajnerja e brendshëm Aimee zotëron një blog të quajtur “Song of Style”. Ajo e publikoi falas punën e saj, por kur ajo u bë e famshme vendosi t’i kthente idetë e saj në fatura të dollarit. Aimee punon me dizajnerë me famë botërore, dhe Instagram numëron mbi 4.6 milionë ndjekës, dhe i sjell asaj shumë para.

Antoinette Kulas

L E V E L S @runawaythelabel

A post shared by A N T O I N E T T E M A R I E (@sydneyfashionblogger) on Sep 9, 2017 at 2:40am PDT

Forever in love @constantinadanis ❤️

A post shared by A N T O I N E T T E M A R I E (@sydneyfashionblogger) on Aug 28, 2017 at 9:16am PDT

Antoinette është një nga blogeret më të suksesshme në Australi. Tre vjet më parë, ajo postoi fotot e saj vetëm për argëtim, por sot llogaria e saj në Instagram numëron rreth një milion ndjekës. Blogerja ka kontrata me markat më të mira të modës dhe po përgatitet të krijojë linjën e saj të veshjeve.

Julie Sariñana

COUP DE FOUDRE ❤️ @shop_sincerelyjules

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on Sep 26, 2017 at 11:20am PDT

All day chillin'. ?

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on Sep 13, 2017 at 6:23pm PDT

Julie Sariñana filloi një blog jashtëzakonisht popullor të quajtur “Sincerely Jules”, dhe është lexuar nga mijëra njerëz çdo ditë. Në llogarinë e saj Instagram, ajo promovon rroba dhe aksesorë për 4.6 milionë ndjekësit e saj. Nuk është çudi që me çdo post të sponsorizuar ajo fiton pothuajse 150,000 dollarë.

Viki Odintcova

Viki Odintçova nga Shën Petersburgu është një modele e njohur në agjencinë ruse Mavrin Models. Fotot e saj provokuese tërheqin shumë vëmendje dhe shpesh mund të shihen në koopertinat e revistave të të rriturve. Viki reklamon rrobat, mbathjet, produktet e humbjes së peshës dhe objektet e fitnesit.

Amra Olević

Thanks for the love on my last post ?? back home & and I already miss Paris ? Dress @abyssbyabby

A post shared by Amra Olević | Artist (@amrezy) on Oct 3, 2017 at 7:13pm PDT

Paris feels…

A post shared by Amra Olević | Artist (@amrezy) on Sep 28, 2017 at 12:07pm PDT

Amra Olević është një nga artistët më të njohur të kozmetikës në Instagram sot. Nëse jeni një nga 5.5 milion njerëz që ndjekin Amran, ju mund të shihni fotot e saj të përditshme të kozmetikës. Studio Anastasia ka linjën e vet të prodhimeve të ballit, dhe ajo po përgatitet të lançojë gamën e saj të hijes së syve. Shifrat që ajo fiton për çdo muaj nga Instagram janë marramendëse.

Jessica Stein

Ciao Manarola ??????????

A post shared by Jessica Stein (@tuulavintage) on Oct 23, 2016 at 1:31pm PDT

Llogaria e Instagramit e Jessica Stein do të ju lërë pa frymë. Blogerja 23-vjeçar ka vizituar tashmë 27 vende dhe 229 të tjerë janë në rrugë. Ajo i përshëndet 2.7 milionë ndjekësit e saj me pamje të mrekullueshme të vendpushimeve dhe shënimeve të shkurtra rreth udhëtimeve të saj. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)