Çmimet për transferimet e lojtarëve janë në rritje dhe kjo verë e tregoi këtë gjë. 

Tashmë transferimet 50 milionë funte për një mbrojtës janë kthyer në gjëra normale në Ligën Premier, ndërsa pjesa e tjetër e Evropës për këtë pozitë vazhdon të jap deri në 20 milionë euro.

Anglia vazhdon të jetë vendi ku paguan shuma të mëdha dhe atë për lojtarë jo të nivelit të lartë.

Goal.com ka zgjedhur 10 lojtarët më të mbivlerësuar me çmim.

Liverpooli mbetet skuadra që ka pësuar më shumë, por nuk mbetet larg edhe Manchester City. /Telegrafi/

10.Soldado – Tottenham | £26m

9.Keane – Liverpool | £20m

8.Lentini – Milan | £13m

7.Benteke – Liverpool | £32.5m

6.Robinho – Manchester City | £32.5m

5.Veron – Manchester United | £28.1m

4.Bony – Manchester City | £28m

3.Jese – Paris Saint-Germain | €25m

2.Mangala – Manchester City | £42m

1.Carroll – Liverpool | £35m