LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë legjendat që u rikthyen te skuadrat ku u bënë të njohur (Foto)

Dhjetë legjendat që u rikthyen te skuadrat ku u bënë të njohur (Foto)

Emra të mëdhenj të futbollit botëror kanë bërë karrierë në shumë skuadra të mëdha evropiane, por pas një kohe janë kthyer në klubet ku janë bërë të famshme.

Reklama

Rikthimi i Wayne Rooneyt te Evertoni pas 13 viteve të kaluara te Manchester Unitedi ka bërë bujë të madhe.

Rooney: Faleminderit për gjithçka Man Utd, menaxherë, trajnerë, shokë dhe tifozë mahnitës (Foto)
Lexo po ashtu Rooney: Faleminderit për gjithçka Man Utd, menaxherë, trajnerë, shokë dhe tifozë mahnitës (Foto)

Megjithatë, në të kaluarën ka pasur edhe raste tjera kur emra të mëdha të futbollit botëror kanë bërë të njëjtë gjë, transmeton Telegrafi.

Gazeta spanjolle Marca ka bërë një përmbledhje kur dhjetë legjenda kanë bërë rikthimin e tyre tek skuadrat ku janë bërë të njohur. /Telegrafi/

Wayne Rooney (Everton): 2002-2004 dhe 2017 – luan ende

Fernando Torres (Atletico Madrid): 2001-2007 dhe 2015 – luan ende

Juan Sebastian Veron (Estudiantes): 1993-1995 dhe 2006-2017

Joaquin (Betis): 2000-2006 dhe 2015 – luan ende

Juan Carlos Valeron (Las Palmas): 1995-1997 dhe 2013-2016

Maxi Rodriguez (Newell’s): 1999-2002 dhe 2012 – luan ende

Andriy Shevchenko (Dinamo Kiev): 1994-1999 dhe 2009-2012

Henrik Larsson (Högaborg): 1988-1992 dhe 2013

Rafa Márquez (Atlas de Guadalajara): 1996-1999 dhe 2016 – luan ende

Diego Milito (Racing Club): 1999-2004 dhe 2014-2016

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori